AnasayfaVakıftan HaberlerARTVİN’ İN KURTULUŞUNUN 102. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN.

ARTVİN’ İN KURTULUŞUNUN 102. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN.

ARTVİN’ İN KURTULUŞUNUN 102. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN.

ARTVİN’ İN KURTULUŞUNUN 102. YILDÖNÜMÜ KAPSAMINDA ,TAKSİM ATATÜRK ANITINA ÇELENK KOYMA TÖRENİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK.

Vakfımız ve diğer Artvin sivil toplum kuruluşları ile birlikte İstanbul’ da her yıl düzenlenen 7 Mart Artvin’ in Kurtuluş Günü etkinlikleri Ülkemizi derinden etkileyen deprem afetleri sebebiyle iptal edilmiş olup, Artvin’ in Kurtuluşu’ nun 102. yıldönümü etkinliğini Artvinli değerlerimizin öncülüğünde Taksim Cumhuriyet Atatürk Anıtına çelenk koyma töreni ile gerçekleştirdik.
Törene; Vakıf Başkanımız Esen YAĞCI, Kurucu Başkanımız ve Onursal üye Atilla ÖZTÜRK, Danışma Kurulu Başkanımız Dr. Mikail KAYA, Önceki Dönem Başkanımız Dr. Mustafa MELEK, Önceki Dönem Başkanımız ve Artvin Dernekler Federasyonu Başkanı Hakan BEKAR, Yönetim Kurulu üyelerimiz Fuat EKİN, Yaşar GÜMÜŞEL, Mutahsin YILDIRIM, Erdinç ASLAN, Artvin’in yaşayan değerleri; Onursal Üyemiz, Sıtkı KAHVECİOĞLU ve eşi Kadriye Kahvecioğlu, Erdal TAŞKAN, Nadir ATAMAN, Emin SARAÇ, Gürkan GÜLEN, Muammer YAVUZ, İlkay TÜRÜN, Danışma Kurulu Üyemiz, Ertuç IŞIK , Artvin Dernekler Federasyonu temsilcileri Akın VARAN, Osman SERT, Hasan TAHSİN, İstanbul’daki Kılıçkayalılar Derneğinden Başkan Ayşe KATKAT, İlhan KATKAT, Mütevelli üyelerimiz Ali Uğur ÇAĞAL, İlyas ŞAHİN, hemşehrilerimiz Rüştü BOZKURT, Sedat ÖZER ve Nuran AYDIN, törene katılım sağladır.

Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı Esen YAĞCI günün anlam ve önemini belirten kısa bir konuşma yaparak törene katılım sağlayan hemşehrilerimize, Beyoğlu Kaymakamlığına ve güvenlik önlemlerinden dolayı Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğüne teşekkürlerini sundu . Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları ile yakın tarihte ülkemizde yaşanan deprem felaketinde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızın anısına saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından tören sona erdi.