AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVİNE ÖMER GÜMÜŞ GETİRİLDİ.

ARTVİN İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVİNE ÖMER GÜMÜŞ GETİRİLDİ.

ARTVİN İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVİNE ÖMER GÜMÜŞ GETİRİLDİ.

Gümüş geçtiğimiz hafta itibariyle görevine başladı. Ayağının tozu ile’de EMİTT fuarında Artvin Valiliği’nin açmış olduğu stantta ilk il dışı görevini yapmaya başladı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin’de uzun yıllardır İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak görev yapan Hüseyin Ateş’in Gümüşhane’ye tayini çıkmasının ardından göreve, birçok ilde yöneticilik yapan Artvinli hemşerimiz Ömer Gümüş getirildi.

Geçtiğimiz hafta itibariyle göreve başlayan Ömer Gümüş, Artvin’in oldukça zengin kültüre sahip, biz göre bu kültürü ülkemize ve dünyaya yaymaya geldik dedi.
Kültür Turizm olarak, Artvin’in doğan güzelliklerinin yer aldığı, Borçka, Ardanuç, Yusufeli, Şavşat, Arhavi, ağırlıklı olduğu ev pansiyonculuğu, yayla turizmi ve doğa turizmine ağırlık vermek istiyoruz. Tarihi mekânlar olarak öncelikle Artvin kalesi, Ardanuç kalesi, Tibet kilisesi, İşhan kilisesi, Porta manastırı, bunların dışında ilimizde bulunan tarihi binaların turizme kazandırılması konusunda çalışmalarımızı yapacağız. Ayrıca ilimizin doğal güzellikleri ve yaylalarımızı ülkemizin muhtelif illerinde ve yurt dışında taşımakta olacağız.

Özellikle ilimizden göç ederek Bursa, İstanbul, Ankara, Kocaeli illeri başta olmak üzere diğer illerde bulunan Artvinli hemşerilerimizle iletişime geçeceğiz. O ilin Artvin Vakıf, Dernek ve sanayici iş adamları ile irtibata geçmek suretiyle Artvin’in turizmini canlandırma çalışmamız olacaktır.

Başta Artvin Valimiz Sayın Ömer Doğanay, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız, kaymakamlarımız, Siyasi parti yöneticileri ve Artvin halkıyla iş birliği içerisinde olacağız” dedi.
Ömer Gümüş Kimdir?

Evli iki çocuk babası, Oğlu Bursa Büyükşehir Belediyesinde İnşaat mühendisi, kızı Tan Okullarında Matematik öğretmeni. Artvin Şavşat Meydancık Köyü doğumlu, İşletme Fakültesi mezunu, 10 Yıl Sinop, 10 Yıl, Eskişehir, 8 Yıl Bursa, 1 Yıl İstanbul illerinde farklı kurumlarda il müdürlükleri yapmış. Ömer Gümüş, Kayak Sporu, Yelkenli, Yüzme, badminton, dağcılık gibi sporlarda lisansı bulunuyor.