AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN HOPASPOR’UN ZİRVE İNADI SÜRÜYOR

ARTVİN HOPASPOR’UN ZİRVE İNADI SÜRÜYOR

ARTVİN HOPASPOR’UN ZİRVE İNADI SÜRÜYOR

 

DEPLASMANDA KARLIOVA YILDIRIMSPORLA OYNADIĞI KARŞILŞAMADA GALİBİYETİ KORUYAMAYARAK 3-3 BERABERE KALDI. ANCAK ZİDVEDEN KOPMADI

KULÜP BAŞKANI MÜBİN ÇAKMAK”ŞAMPİYONLUK İÇİN KENETLENDİK”

Hayati Akbaş

ARTVİN-Son deplasman karşılaşmasında Karlıova Yıldırım sporla karşılaşan Artvin Hopaspor 3-3 skorla berabere ayrıldı. Ancak zirve yarışından kopmadı. Kelkit Belediye Hürriyetspor 19 puanla maç fazlasıyla lider olurken 18 puanla 2. Sıra yer alan Mor beyazlılar bu hafta sahasında puan cetvelinde 3. Sırada yer alan Hekimoğlu Doğan sporla karşılaşacak.

Artvin Hopa spor kulüp başkanı Mübin Çakmak Şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerlediklerini ifade ederek kısaca şu açıklamayı yaptı. “Yönetim olarak ve camia olarak şampiyonluğa kenetlendik. Emin adımlarla ilerliyoruz. Futbolu sadece saha içinde oynamak ve maç kazanmakla başarı gelmiyor. Ekonomik olarak da çok güçlü olmak gerek. Futbolcu kadro olarak da güçlü olmak gerek. Bir de saha dışı olaylar dediğimiz bazı gelişmeler olduğunda asıl sıkıntı o zaman doğuyor. Biz yönetim olarak sezon başında fairplay çerçevesinde sporun dostluk, kardeşlik, dayanışma içinde olması için kenetlendik. Ve ilk haftadan beri büyük çaba sarf ediyoruz. Geçtiğimiz haftada saha dışı olaylarında yaşadığımız bazı gelişmeler bizi son derece üzdü. İlçemize gelen konuk taraftarlar bizim misafirimizdir. Ancak fair playın dışına çıkmamaları, centilmenlik içinde takımlarını desteklemelerini diliyoruz. Olay çıkarmalarını asla tasvip etmeyiz. Futbol saha içinde oynanır ve mücadele ve rekabet saha içinde olmalıdır. Biz Artvin Hopa spor ve camia olarak başarının bu şekilde geleceğini ve sağlanacağını biliyoruz.

Bu hafta sahamızda Hekimoğlu Doğan sporla çok önemli bir karşılaşma oynayacağız. Puan cetvelinde 3. Sırada yer alıyor. Zor bir karşılaşma olacak. Ancak Sahamızda oynuyoruz. Ve galibiyet için camia olarak kenetlendik. Teknik heyetin vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda takımda her şey güzel. İyi hazırlandık Mutlak galibiyet bekliyoruz. Taraftarlarımızın fairplay çerçevesinde büyük desteği ve coşkusuyla karşılaşmayı kazanacağız” dedi.