AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN HOPASPOR KONGRESİNİ YAPTI

ARTVİN HOPASPOR KONGRESİNİ YAPTI

ARTVİN HOPASPOR KONGRESİNİ YAPTI

HOPA, HOPASPOR İÇİN KENETLENDİ

HOPA-Artvin Hopaspor Olağanüstü Genel Kurulu Belediye Meclis toplantı salonunda yapıldı. Kongreye Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, İl Genel Meclisi üyeleri Murat Özçep ve Hüsnü Çakır, Akparti Hopa İlçe Başkanı İlyas Güven, Hopa Ziraat Odası Başkanı İhsan Seber, Hopa Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Osman Küçükali, Hopa Şoförler Odası Başkanı İsrafil Kotil, kendisi de Hopalı olan İşadamı Mubin Çakmak ve Hopaspor üyeleri katıldılar.

Casim Cihan, İlhan Şenlik ve Şükrü Balmumcu’dan oluşan divan kongreye saygı duruşu yaptırdı ve ardından İstiklal marşının okunması ile ardından kongre gündemdeki maddelerin görüşülmesi ile başladı. Oğuz Çapknoğlu faaliyet ve mali raporları okudu. Raporlar oybirliği ile ibra edildi. Ardından Denetleme Kurulu ve Tahmini Bütçe raporlarida okunarak ibra edildi.

Gündem gereği konuşmalara geçildi. İlk konuşmayı yapan Oğuz Çapkinoğlu İlçede genç ve dinamik bir kadrodan oluşan yönetimle çalışmanın büyük mutluluğunu yaşadığını, yeni dönemde de genç bir yönetimle çalışmaktan fazlasıyla mutlu olacağını söyledi. Çapknoğlu Hopaspor un başarısı için her türlü fedakârlığı yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Hopalı İş adamı Mubin Çakmak’da kendisinin de Hopalı olduğunu, iş hayatinin kendisini İstanbul’a sürüklediğini, İTÜ Mezunu elektrik mühendisi olduğunu,1 yil önce Hopaspor ile tanıştığını, Hopaspor un başarısı için bundan sonra daha fazla enerji harcayacağını da söyledi.  Çakmak konuşmasında “İnşallah gelecek kongreyi Hopaspor un kendi tesislerinde yapma imkânımız olur. Sayın Belediye Başkanımız bize arsa tahsis ederse biz Hopa sporumuza kendi binasını yapmanın da sözünü veriyoruz” dedi.

Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan yaptığı konuşmada Hopa spora her zaman destek olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini söyleyerek, sahil dolgu alanı ÇED raporu almak üzereyiz. Hopa spora da bu alan üzerinde bir arsa tahsis ederek kendi binasını yapmalarının yolunu açarız dedi.

Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek’de sporun dostluk ve kardeşlik olduğunu, Hopaspor için her zaman desteklerinin devam edeceğini söyledi.

Hopa Akparti İlçe Başkan İlyas Güvende Hopaspor un siyaset üstü bir yapı olduğunu, Hopaspor un her zaman yanında olduklarını, destek yollarını açma anlamın da ellerinden geleni yaptıklarını ve yapacaklarını söyledi. Hopa İlçe stadına her siyasi görüşten vatandaşın Hopaspor un başarısı için gittiğini, taraftarların da buna saygı duymasının önemli olduğunu söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından tek liste ile girilen seçimlerde liste oybirliği ile kabul edilerek yönetim kurulu seçildi. Yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: “Oğuz Çapkinoğu, Mubin Çakmak, Volkan Uzuneyüpoğlu,  Hakan Kalkan, Çetin Kaya, Osman Demircioğlu, Samet Cihan, Tahsin Şeheri, Cem Topaloğlu,  Âdem Çakmak, Osman Akkaya,  Vefa Aliefendioğlu,  Yaşar Balkaya, Şükrü Aydemir, Mutlu Seber ve Muharrem Gazioğlu.

Yönetim kurulunun önümüzdeki hafta toplanarak kendi içine görev dağîlimi yapacağı ve A. Hopaspor Kulübünün yeni Başkanı seçilecek.

Kongre fotoğraf çekimi ardından sona erdi.

HAYATİ AKBAŞ