AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN HALK OYUNLARI EKİBİNDEN VALİ’YE ZİYARET

ARTVİN HALK OYUNLARI EKİBİNDEN VALİ’YE ZİYARET

ARTVİN HALK OYUNLARI EKİBİNDEN VALİ’YE ZİYARET

VALİ DOĞANAY, SON 5 YILIN TÜRKİYE ŞAMPİYONU ARTVİN HALK OYUNLARI CAMİASINI KABUL ETTİ

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Valisi Ömer Doğanay,  Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen halk oyunları yarışmalarında son 5 yılın Türkiye şampiyonu olan Artvin Halk Oyunları camiasını kabul etti.

Halk Oyunları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan beraberindeki Atabarı 08 Halk Oyunları Başkanı Hüseyin Er, Başkan Yardımcısı Nurettin Albayrak, yönetici Murat Altuntaş, Halkoyunları Artvin Temsilcisi Şeref Öngüner ile ekip eğitmeni Rana Kanbur,  Vali Doğanay’ı makamında ziyaret ederek, faaliyetleri ve başarıları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Artvin’in halk oyunlarındaki başarıyla her zaman övgüyle ve gururla anıldığını belirten Vali Doğanay, bugüne kadar Türkiye şampiyonu olan ve ülke genelinde Artvin’i başarıyla temsil eden derece alan tüm Artvin halkoyunları ekibini, eğitmenlerini, yöneticilerini Artvin halkı adına tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Halk Oyunları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan ise Artvin’in geçmişten günümüze dek halkoyunları yarışmalarında birincilikleri bulunduğunu ve birçok kez çeşitli dallarda Türkiye şampiyonu olduğunu söyledi.

Yazan, Artvin halk oyunları ekiplerinin yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde son 5 yıldır Türkiye şampiyonu olduğunu belirtti.

Yazan, Artvin halk oyunları ekiplerine gösterdiği maddi ve manevi katkılardan dolayı Vali Doğanay’a teşekkür ederek, plaket takdim etti.