AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN GAZETECİLER CEMİYETİ AİLESİ KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

ARTVİN GAZETECİLER CEMİYETİ AİLESİ KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

ARTVİN GAZETECİLER CEMİYETİ AİLESİ KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

 

Artvin Gazeteciler Cemiyeti (AGC) üyesi basın mensupları Kent Park Kafe’de kahvaltıda bir araya geldi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Gazeteciler Cemiyeti (AGC) üyesi basın mensupları Kent Park Kafe’de kahvaltıda bir araya geldi.

Artvin’de birçok zorluklara rağmen mücadele veren yerel ve ulusal basın mensupları ve gazete sahipleri, Artvin Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Zeki Alkan ve yönetim kurulu üyelerinin daveti üzerine kahvaltıda bir araya geldi.

Şehrin en büyük sosyal yaşam alanı olan Çoruh Park’ta bulunan gazeteci meslektaşımız Arena Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Orhan Sevinç’le ait Kent Park, Kafe’de buluşan AGC üyesi basın mensupları birlik beraberlik mesajı verdi.

Göreve geldiği günden itibaren gerçekleştirdiği faaliyetlerle farkındalık yaratan Zeki Alkan ve Yönetim Kurulu üyeleri basın mensuplarına iyi bir çalışma ortamın oluşturulmasının yanı sıra ildeki basın camiasının birlik ve beraberliği için önemli faaliyetlerde bulunuyor.

Basın camiası adına ilimize daha iyi hizmet vere bilmek ve çalışan gazeteci arkadaşlarımıza rahat ve huzurlu bir ortam yaratmak isteyen dernek yönetimi bu bağlamda sürekli bir araya gelmek istiyor.

Düzenlenen kahvaltıya Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, Dernek Yönetim Kurulu üyeleri Orhan Sevinç, Hüseyin Erer, gazete imtiyaz sahipleri Okan Sezgin, Tolga Gül, Ahmet Kekeç ve ulusal ve yerel basın temsilcileri katıldı.

Kahvaltının ardından dernek yönetimi olarak yapılacak olan faaliyetler konuşuldu. Dernek Başkanı Zeki Alkan, yönetim kurulu olarak alınan kararları ve yapılması planlanan faaliyetler hakkında üyelerini bilgilendirdi.

İlimizde gazeteciliğin oldukça zor icra edildiğini ifade eden Alkan, “Başta gazete sahipleri olmak üzere sahada çalışan ve bu işin mutfağında yer alan basın emekçilerine teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu zorlu kutsal görevde karşılaştığınız birçok zorluklara rağmen mücadelemizi devam ediyor. Sürdürdüğünüz bu önemli görevden dolayı bütün meslektaşlarımı kutluyorum” dedi.

Öte yandan Serhat Artvin Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ayten Öztürk’ün doğum günü olması münasebetiyle kendisine sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı. Tebrikleri kabul eden Öztürk, yapılan sürpriz kutlama için teşekkür etti.

Programın son bölümünde ise hatıra fotoğrafı çekinen basın mensupları belli aralıklarla bu tarz programların yapılması yönünde karar aldı.