AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN EĞİTİM FAKÜLTESİNDE İKİ KONFERANS DÜZENLENDİ

ARTVİN EĞİTİM FAKÜLTESİNDE İKİ KONFERANS DÜZENLENDİ

ARTVİN EĞİTİM FAKÜLTESİNDE İKİ KONFERANS DÜZENLENDİ

 

Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından “Sosyal Medya Bağımlılığı” ve “Pozitif Gençlik Gelişimi” konularının değerlendirildiği Üniversitemiz öğrencilerine ve Artvin kent merkezindeki liselerde öğrenim gören öğrencilere yönelik iki konferans düzenlendi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından “Sosyal Medya Bağımlılığı” ve “Pozitif Gençlik Gelişimi” konularının değerlendirildiği Üniversitemiz öğrencilerine ve Artvin kent merkezindeki liselerde öğrenim gören öğrencilere yönelik iki konferans düzenlendi.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Gürhan Can tarafından gerçekleştirilen “Sosyal Medya Bağımlılığı” konulu günün ilk konferansında, son dönemlerde iletişim teknolojilerindeki yeniliklerle gündelik yaşamın bir parçası haline gelen “sosyal medya” olgusu ve bu kavramla birlikte gelişen sosyal medya bağımlılığı konusuna dikkat çekildi.

Sosyal medyanın özellikle genç kesim üzerinde yoğun etkiye sahip olduğunun altını çizen Prof. Dr. Gürhan Can, bu bağlamda sosyal medya bağımlılığını sebep-sonuç örüntüsü içerisinde anlattı.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Özbay tarafından verilen “Pozitif Gençlik Gelişimi” konulu günün bir diğer konferansında ise pozitif düşünme ve yenilikçi bakış açıları geliştirmenin başarıya giden yolda büyük önem arz ettiğine vurgu yapıldı.

Öğrencilerin gerek öğrenim yaşantılarında gerekse iş gücüne dahil olma ve kariyer geliştirme dönemlerinde pozitif düşünce ve davranış biçimlerinin karşılarına çıkacak engellerin aşılmasında yardımcı olacağının altını çizen Prof. Dr. Özbay, engellerin hayatımızın bir parçası olduğunu çözülmesi imkansız gibi görülen bazı engellerin doğru yaklaşımlarla ve kararlılıkla üzerine gidilerek aşılabileceğini dile getirdi.

Öğrencilerle etkileşimin ön planda tutulduğu konferansların ardından konuk eğitimcilere Üniversitemiz Eğitim Fakültesi yönetimi tarafından hediye verildi.