AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN ÇORUH SPOR KULÜBÜ KAR TEMİZLEME ARACI SÖZÜNÜ ALDI

ARTVİN ÇORUH SPOR KULÜBÜ KAR TEMİZLEME ARACI SÖZÜNÜ ALDI

ARTVİN ÇORUH SPOR KULÜBÜ KAR TEMİZLEME ARACI SÖZÜNÜ ALDI

Artvin Çoruh Spor Kulübü Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim ile yaptıkları görüşmeler sonucunda kar temizleme aracı sözünü aldıklarını açıkladılar.

ARTVİN-Artvin Çoruh Spor Kulübü Artvin Şehir Stadı’ nın kış aylarında kar yağışı nedeniyle kapanması ve maçların oynanamaması konusunu görüşmek üzere Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim ile konunun çözülmesi için bir görüşme yaptı.

Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim’i makamında ziyaret eden Artvin Çoruh Spor Kulübü Başkanı Murat Yılmaz yaptığı ziyarete ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yılmaz yaptığı ziyarette, Artvin Şehir Stadının, Artvin’in en çok kar yağışı alan bölgesi olan İskebe de yer alması, oynanacak olan maçların yapılamamasına neden olduğunu ve İl Müdürlüğü’nün yoğun emek harcayarak kar temizleme çalışmaları yaptığını yerinde gördüğünü belirterek, “insan gücüyle temizlenen kar, kale arkası ve taç çizgisi etrafında toplandığından maçların sağlıklı bir şekilde oynanmasına engel oluyor. Artvin Çoruh Spor Kulübü şuanda yeterli maddi imkânları olmayan bir kulüp. Her İlçemizde stat olmasına rağmen maçların ilçe statlarında oynanması hem maddi açıdan bizim için bir yük oluyor,  hem de seyirci kaybına yol açıyor. Madem ilimizde böyle bir stadımız var biz Artvin Çoruh Spor Kulübü olarak maçlarımızı Artvin Şehir Stadında oynamak istediğimizi ve bu konuda bize yardımcı olmalarını istediğim” dedi.

Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim de kendisini ziyarete gelen Murat Yılmaz’a, kar yağışı nedeniyle oynanamayan maçların İl Müdürlüğünün gündeminde olduğunu söyleyerek açıklamalarına şunları ekledi:

“Artvin Şehir Stadı’nın olduğu yerde daha önceden büyük bir futbol sahası vardı. Artvin’ in olumsuz yer şekilleri olmasına rağmen aynı yere Şehir Stadını ve Kapalı Yüzme Havuzu’ nu sığdırdık. Şehir Stadının iki yanı tribün bir yanı da havuz olmak üzere üç yanı da kapalı. Tribünlerin boyu doksan metreye on sekiz metre, sahaya yağan kar dışında tribün çatılarının saha içine doğru eğimli olması sebebiyle düşen karlar da eklenince saha da yaklaşık iki metre kar oluyor. Saha da ki kar temizlense bile kenarlara biriken karlar sahanın kullanılmasına imkan vermiyor. Biz bu durumdan tabi ki de memnun değiliz fakat maçların iptal olması dünyanın sonu değil. Türkiye de Galatasaray, Beşiktaş gibi şampiyon olmuş büyük takımların maçları bile iptal edilebiliyor.

Çevremizde ki illere nazaran Murgul ve Şavşat ilçeleri dışında her ilçemizde hem Futbol Sahamız hem de salonumuz var. Hopa / Kemalpaşa Beldemizde bile Stadımız olacak.  Futbol sahası olmayan ilçelerimiz için de 2014 yılında bu ilçelere Futbol Sahası yapılması için resmi çalışmalarımızı başlattık. 26’dan fazla tesisimiz mevcut. Biz aldığımız ödenekleri daha çok tesis yatırımı parası olarak yüksek miktarlarda kullanıyoruz. Bu kadar büyük tesislerin ihtiyaçlarına yani kar gibi su baskını gibi olumsuz durumlarda ihtiyaçlarına yetişmekte zorlanıyoruz. Mesela Hopa ilçe stadını yaptık daha resmi maç oynanmadan doğal bir afet oldu sel baskını oldu ve Stadı yeniden yapmak zorunda kaldık. Bu anlamda daha büyük yatırımlarımızı, var olan tesislerimizi, her ilçede stadımızın olmasını görmezden gelip ” Artvin Şehir Stadının karı temizlenmiyor ” demek işin doğrusunu söylemek gerekirse çok insaflı bir tavır değil. Artvin de Amatör Lig de oynayan kulüpler, her ilçemizde stat olmasaydı mesela çevre iller gibi,  Ardahan ili gibi nerde oynayacaklardı. Hiçbir sahada ışıklandırma yoktu ışıklandırmasının talebini yaptık şuanda, iki tanesinin ışıklandırmasını tamamladık, hepsini tamamlayacağız. Gördüğünüz gibi ihtiyaçlar sınırsız ama imkanlar sınırlı.

Artvin merkezde stadımızın kar temizlenmesi işi var, hiç kimsenin İl Müdürlüğüne geldiği söylediği talep ettiği yok. Sosyal medyadan kendilerine bir televizyon bulmuşlar, kendisini TFF Başkanı, büyük kulüplerin başkanı, MHK başkanı zanneden adamlar var. Çıkmışlar kendi kendilerine çalıp oynuyorlar. Böyle bir ihtiyaç varsa gidilecek yer İl Müdürlüğüdür. Ambulans çağırmadan televizyon karşısına çıkıp şikâyet eden gördünüz mü? Eğer sağlık sorununuz varsa ambulans çağırırsınız, güvenlik sorununuz varsa polis çağırırsınız. Sporla ilgili sorunun varsa gider ilgili kuruluş ile konuşursunuz. Biz bu adamların taleplerini görmedik, duymadık, bize de gelmediler. Geldikleri zaman karşılıyoruz. Mesela Hakem Derneği Başkanı geldi sahada antrenman yapmak istiyoruz tribün ışıklarını yaksanız bizim için yeterli dedi, o akşam sosyal medyadan canlı yayın yaparak “biz saha ışıkları olmadan antrenman yapıyoruz” diyorlar. Herkes şunu anlasın ki İl Müdürlüğü olarak bizim işimiz bu zaten sporun her branşına her kesimine hizmet etmek zorundayız bu bizim görevimiz, ancak bunun için talep edilmesi,  ihtiyaç ne ise onun söylenmesi gerektiğini ve imkânlarımız ölçüsünde ellimizden ne geliyorsa yapacağız. Başkanım size de bu nazik, usule uygun davranışınızdan ötürü teşekkür ediyorum. 2014 yılında kar temizleme makinesi için resmi yazımızı yazdık, talebimizi ilettik, defalarca görüştük ümidimiz odur ki yakında bu problemi çözeceğiz ve sizi bu sahamızda oynatmaya devam edeceğiz inşallah” dedi.

HAYATİ AKBAŞ