AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN BOĞLARI, EFELER DİYARINDA ATABARI OYNADI

ARTVİN BOĞLARI, EFELER DİYARINDA ATABARI OYNADI

ARTVİN BOĞLARI, EFELER DİYARINDA ATABARI OYNADI

 

Artvin Belediye Spor Basketbol Takımımız, Türkiye Basketbol 2.Ligi 6.haftasında, deplasmanda  Aydın temsilcisi Efe Sporu 70-65 mağlup etti.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Belediye Spor Basketbol Takımımız, Türkiye Basketbol 2.Ligi 6.haftasında, deplasmanda  Aydın temsilcisi Efe Sporu 70-65 mağlup etti.

Artvin Boğaları, konuk olduğu Aydın deplasmanında Efe Sporu 70-65 mağlup ederek ligde çıktığı 5 maçta 4 galibiyet 1 mağlubiyet almış oldu. Ligde de bir maç eksiğiyle 5. sırada yer alıyor.

Maça kötü başlaya Artvin Boğaları ilk periyotta yalnızca 4 sayı üreterek 19-4 geriye düştü. İkinci periyota da tutuk başlayan takımımız 21 sayı buldu fakat soyunma odasına 40-25’lik skorla 15 sayı geride gitti.

İkinci yarıya silkelenmiş bir şekilde başlayan Artvin Boğaları 3 periyotta 24 sayı bulurken Efe spor 9 sayı buldu ve son periyota 49-49 ile gittiler. Son periyotta mükemmele yakın bir oyun sergileyen Artvin Boğaları 21 sayı bulurken Efe spor 16 sayıda kaldı. Geriden gelen Artvin Boğaları, Aydın Deplasmanından 70-65 galip ayrıldı.

Artvin Boğaları adına 44 sırt numarasıyla 22 sayı üreten Barış en skorel oyuncu oldu. Barış’ı 11şer sayı üreten Müfit ile Kemal Can takip etti.

Maç sonunda açıklamada bulunan takım koçu Şahin Ateşdağlı: ”Aynı puan ve galibiyette bulunan zor bir rakiple oynadık. Aydın deplasmanı seyirci baskısını hissettiğimiz zor bir deplasman. Bu sezon maça iyi başlayamama sorununu maalesef Aydın deplasmanında da yaşadık. İkinci periyotta 23 sayı geri düştük sonrasında devreye 15 sayı geride başladık. Genç bir takımız ve hedefimiz final grubuna hazır girmek. Devre arası takım konuşmam da bizim iyi bir takım olduğumuzu ve bugün burada bunu göstermemiz gerektiğini söyledim ve oyuncularımda kalitelerine yakışır bir şekilde oynayarak maçı çevirdiler. Oyuncularımı kutluyorum.

Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe maçtan sonra arayarak takımı tebrik etti. Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan başkanımıza takımım adına teşekkür ediyorum.

Bu hafta yine bir deplasman maçımız var bir günlük dinlenmenin ardından hazırlıklara başlayacağız. ”dedi