AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN BOĞALARINA SÜPER LİGDEN RUS FORVET

ARTVİN BOĞALARINA SÜPER LİGDEN RUS FORVET

ARTVİN BOĞALARINA SÜPER LİGDEN RUS FORVET

Artvin Belediye Spor Basketbol Takımına Süper Lig Oyuncusu Rus Forvet  Transferi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Birinci Lig yolunda fire vermeden ilerleyen Artvin Belediye Spor Basketbol Takımı yılın transfer bombasını Rus kökenli Nikolay Pastal’lı transfer ederek patlattı.

Artvin Belediye Spor Basketbol Takımı tecrübeli oyuncu eksiğini 1. Lig ekibi olan Bahçeşehir Kolejinde 2.00 cm boyundaki forvet Nikolay Pastal’i kadrosuna katarak bu eksiğini gidermiş oldu. Nikolay Pastal 20 Aralık Çarşamba günü sağlık kontrollerinden geçerek Artvin Belediye Spor Basketbol Takımı ile mukavele imzaladı.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin makamında gerçekleşen imza töreninde Artvin Belediyesi Spor Kulübü Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Zafer İnce, takım koçu Şahin Ateşdağlı, takım menejeri Uğur Delikanlı hazır bulundu.

İmza töreninde kısa bir açıklama yapan Onursal Başkan Mehmet Kocatepe ;”Hedefimiz 1. Lige yükselmek; bunun içinde hiçbir fedakârlıktan kaçınmıyoruz. Takımımız gibi bizlerde çılgın işler yapmaya devam ediyoruz bu daha başlangıç basketbol takımımız için daha büyük sürprizimiz olacak. Bizi izlemeye devam edin hep birlikte salonu doldurmaya bu heyecanı yaşamaya devam”  dedi.

Artvin Boğalarının Koçu Şahin Ateşdağlı;” Tecrübeli oyuncuya ihtiyacımız vardı, Nikolay Pastal ile onu karşıladık. Oyun içinde de alternatif planlar yapmamızda bize katkı sağlayacaktır. Onursal Başkanımız Mehmet Kocatepe’ye Başkanımız Zafer İnce’ye ve Menajer Uğur Delikanlıya teşekkür ederim.” dedi.

Başkan Kocatepe’nin açıklamalarından sonra spor camiasında, süper ligin ünlü oyuncularından birinin daha mı transfer edileceği şeklinde yorumlandı.

Nikolay Pastal’in kariyerinde; TED Kolejleri ve Royal Halı Gaziantep ile Türkiye Basketbol Süper ligi tecrübesi de bulunuyor.