AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN BOĞALARI KOLEJE ROTASINI ŞAŞIRTTI

ARTVİN BOĞALARI KOLEJE ROTASINI ŞAŞIRTTI

ARTVİN BOĞALARI KOLEJE ROTASINI ŞAŞIRTTI

 

Artvin’in rüya takımı hedeflediği 1. Lig yolunda emin adımlarla ilerlerken ligde zorlu rakiplerinden biri olan İzmir temsilcisi Rota Kolejine son saniyelerde attığı sayıyla mağlup ederek rotasını şaşırttı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin’in rüya takımı hedeflediği 1. Lig yolunda emin adımlarla ilerlerken ligde zorlu rakiplerinden biri olan İzmir temsilcisi Rota Kolejine son saniyelerde attığı sayıyla mağlup ederek rotasını şaşırttı.

Türkiye Basketbol 2. Ligi 15’inci hafta maçında Artvin Belediye Spor Basketbol Takımı, konuk ettiği Rota Kolejini 64-62 mağlup etti ve yenilmezlik serisini 11 maça çıkardı.

Artvin Belediye Spor Basketbol Takımı, Rota Kolejini 64-62 yendi. Artvin Boğaları bu sonuçla yenilmezlik serisini 11 maça çıkardı. Artvin Merkez Spor Salonunda oynanan mücadelenin ilk periyodu dengeli bir şekilde başladı. Artvin Boğaları, ilk periyodu 20-19 önde kapattı. 2’inci periyotta Artvin Boğaları sayı üretmede zorlanırken periyot 10-17 Rota Koleji üstünlüğüyle tamamlanmasıyla Artvin Boğaları soyunma odasına 30-36 geride gitti. 3’üncü periyota fırtına gibi başlayan Boğalar final periyoduna 51-50 önde girdi. Son periyotta çekişmeli geçmesine rağmen Artvin Boğaları adına yeni transferi tecrübeli Nikolay Pastal’ın son topları iyi kullanmasıyla parkeden 64-62’lik galibiyetle ayrıldı. Bu sonuçla beraber Artvin Boğaları ligdeki 13. galibiyetini alıp puanını 27’ye yükselterek liderlik koltuğundaki yerini sağlama aldı.

Artvin Belediyesi Spor adına en skorel oyuncular;19 sayı üreten Kemal Can Aktuna olurken Kemal Can’ı 16 sayı ile Çağatay Çevik takip etti.

Tribünden Renkli Görüntüler

Bahriye Sönmez (80) ve Fadinde Altun (82), Artvin Boğalarının hiçbir maçında yalnız bırakmıyor.

Rota Koleji maçında da Artvin Boğalarını yalnız bırakmayan Bahriye ve Fadinde nine, ilk maçlarda yeğenleri olan takımın Genel Menajeri Uğur Delikanlı için maçlara geldiklerini fakat zamanla basketbolu sevdiklerini ve Artvin Boğalarının desteklemek için sağlıkları el verdiği sürecek takımı yalnız bırakmayarak tribündeki yerlerini alacaklarını ifade ettiler.