AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN BOĞALARI İNEGÖL SPORA PARKEYİ DAR ETTİ

ARTVİN BOĞALARI İNEGÖL SPORA PARKEYİ DAR ETTİ

ARTVİN BOĞALARI İNEGÖL SPORA PARKEYİ DAR ETTİ

 

Artvin Belediye Spor Basketbol Takımımız, Türkiye Basketbol 2.Ligi 1.haftasında İnegöl Belediye Spor ile karşı karşıya geldi. Takımımız Merkez Kapalı Spor Salonunda oynanan mücadeleden 99-83 galip ayrıldı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Belediye Spor Basketbol Takımımız, Türkiye Basketbol 2.Ligi 1.haftasında İnegöl Belediye Spor ile karşı karşıya geldi. Takımımız Merkez Kapalı Spor Salonunda oynanan mücadeleden 99-83 galip ayrıldı.

Artvin Spor Salonunda oynan maçı, Artvin Belediye Başkan Vekili Erkan Yazan, Belediye Başkan Yardımcısı Zafer İnce, Protokol üyeleri, bazı daire amirleri ve çok sayıda sporsever izledi.

Artvin Belediye Spor Basketbol Takımımız, Parkeye maskotumuz BOĞAÇ ile çıkarak beraber ısınma hareketleri yaptı.

Artvin Belediye Spor Basketbol Takımımız Mustafa, Mehmet Ali, Kemal Can, Aydın beşlisiyle maça başladı. İlk periyot iki takımında karşılıklı sayı bulmasıyla çekişmeli bir şekilde geçti. İlk çeyreği deplasman takımı İnegöl Belediye Spor 29-23 önde tamamladı.

Mücadelenin ikinci çeyreğine hızlı başlayan takımımız üst üste bulduğu basketlerle farkı kapatarak. Periyodun ilk 5 dakikalık bölümünü önde tamamlarken. Konuk takım oyuna ortak olmaya çalıştı fakat ikinci periyotta yalnızca 11 sayı üretince soyunma odasına 52-40 önde giden taraf takımımız oldu.

Karşılaşmanın 3. Periyodunda harika oyun ortaya koyan Artvin Boğaları üçüncü çeyrekte 24 sayı üretirken, İnegöl Belediyespor  13 sayıda kaldı.

Final periyoduna 76-53 önde giren takımımız.  4. Periyotta aradaki farkı koruyarak karşılaşmadan 99-83 galip ayrıldı.

Takımımız adına en skorel oyuncular; 8 sırt numarasıyla 19 sayı üreten Mustafa Erdoğan, 11 sırt numarasıyla 18 sayı üreten Oğuzhan Turan, 35 sırt numarasıyla 13 sayı üreten Kemal Can Aktuna oldu.

Maçtan sonra Artvin Belediye Spor Antrenörünün yaptığı açıklamada “Bu seneki hedefimiz ligi en üstte bitirmek bunun için elimizden gelenin en iyisini yaparak evimizdeki bu tür maçları kazanarak deplasmandaki bir iki hatayı telafi etmiş oluruz. Bugün buraya gelip bize destek olan Artvin halkına teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki maçlarda daha da dolu tribünlere oynarız” dedi.

Şehir dışında olduğu için maça katılamayan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe takımı görüntülü arayarak aldıkları galibiyetten dolayı tebrik etti ve lige iyi başladıklarını belirterek sezon sonunda bu takımı şampiyon görmek istediğini söyledi