AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN BOĞALARI, EFELER DİYARINDA ATABARI OYNAMAYI SEVDİ

ARTVİN BOĞALARI, EFELER DİYARINDA ATABARI OYNAMAYI SEVDİ

ARTVİN BOĞALARI, EFELER DİYARINDA ATABARI OYNAMAYI SEVDİ

 

Artvin Belediye Spor Basketbol Takımı, Türkiye Basketbol 2.Ligi 8.haftasında, konuk olduğu İzmir deplasmanında Bornova Belediyesini 64-56 mağlup etti.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Belediye Spor Basketbol Takımı, Türkiye Basketbol 2.Ligi 8.haftasında, konuk olduğu İzmir deplasmanında Bornova Belediyesini 64-56 mağlup etti.

Artvin Boğaları,  İzmir temsilcisi Bornova Belediyesini 64-56 mağlup ederek ligde çıktığı 8 maçta 7. galibiyetini almış oldu. 15 puanla önümüzdeki hafta konuk edeceği İTÜ ile liderliği paylaşıyor.

Artvin Boğaları maça tutuk başlama özelliğinden arınarak fırtına gibi başladı. İzmir temsilcisi Bornova Belediyesi karşısında ilk periyotu 16-9 önde tamamladı. İkinci periyotta takımımız 25 sayı bulurken Bornova Belediyesi 14 sayı üretince ilk yarı Artvin Boğalarının 18 sayı üstünlüğü ile 23-41 sonuçlandı.

İkinci yarıya rehavete kapılmış bir şekilde başlayan Artvin Boğaları 3. periyotta 8 sayı bulurken Bornova Belediyesi 11 sayı buldu ve son periyota 49-34önde girdi. Son periyotta da aradaki farkı koruyan Artvin Boğaları zorlu Bornova Belediyesi deplasmanından 64-56 galip ayrıldı.

Artvin Boğaları adına 19 sayı üreten Oğuzhan Turanı 14 sayı üreten Çağatay Çevik takip ederek en skorel oyuncular oldu.

Artvin Boğaları 15 Aralık Cuma günü saat 14.00’da Merkez Kapalı Spor Salonun da İstanbul Teknik Üniversitesini konuk ederek gruptaki liderlik maçına çıkacak.

Maç sonu açıklamalarda bulunan takım koçu Ateşdağlı; ”Hafta boyuncu iyi hazırlandık, uzun ve yorucu bir yolculuktan sonra grubun iddialı takımına karşı galip geldiğimizden dolayı mutluyuz. Artvin’in adını tüm Türkiye’de en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. Bu anlamlı galibiyeti babası yeni vefat eden genel menajerimiz Uğur Delikanlı’ya armağan ediyoruz.” dedi.