AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN BELEDİYESİNE KARLA MÜCADELEDE BÜYÜK DESTEK TRABZON’DAN

ARTVİN BELEDİYESİNE KARLA MÜCADELEDE BÜYÜK DESTEK TRABZON’DAN

ARTVİN BELEDİYESİNE KARLA MÜCADELEDE BÜYÜK DESTEK TRABZON’DAN

Artvin Belediyesi Makine Parkına Kar Küreme Ve Tuzlama Aracını Ekledi

ARTVİN-Artvin’de kullanılmak üzere Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Kar Küreme ve Tuzlama aracı hibe edildi.

Artvin Belediyesi hizmet araçlarına her geçen gün bir yenisini eklemeye devam ediyor. Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’in göreve geldiği günden bu güne kadar gösterdiği yoğun gayretler neticesinde belediye hizmet araçlarındaki hızlı artış gözlerden kaçmıyor.

70’in üzerinde hizmet aracı ile Artvin’e hizmet veren, Artvin Belediyesi filosuna kazandırdığı Kar Küreme ve Tuzlama Aracıyla karla mücadelede daha etkin hizmet verecek.

Şehrin 7 mahallesinde, merkez köylerinde ve ilçelerde her türlü hizmeti vatandaşına sunma konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Bu bağlamda 45 adet olan araç filosunu 3 adet Halk Otobüsü,  çöp nakil aracı, yemek taşıma aracı, zabıta aracı, itfaiye aracı, cenaze nakil aracı, mobil gasilhane, vidanjör, yol süpürme aracı, grayder, paletli kar kürüme aracı, tır ve damperli kamyon, itfaiye gibi araçlarla 2 yıl içerisinde 69’e çıkaran Artvin Belediyesi makine parkına Kar Küreme ve Tuzlama aracıda eklenerek sayıyı 70’e çıkarmış oldu.

2 yıllık görev süresi içerisinde araç filosuna farklı alanlarda kullanılmak üzere 25 araç dâhil ettiklerini söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, halkımızın taleplerini en kısa sürede karşılamak ve yerine getirmek, en iyi hizmeti sunabilmek için araç alımlarına devam edeceklerini belirtti.   Şehre hizmet için yoğun bir çalışma içinde olduklarını vurgulayan Başkan Kocatepe, “ bu şehir her şeyin en iyisine laik. Bizler elimizden geldiğince bu şehri daha iyi ve yaşanılabilir yer yapmak için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Bu yıl bilindiği gibi ilimizde son yılların en yoğun kar yağışı yaşandı ve görünen o ki yaşanmaya da devam edecek.  Karla mücadelede ekiplerimiz mesai kavramı gözetmeden 7 / 24 hizmet ederek vatandaşlarımıza kışın zorlu şartlarını çok fazla hissettirmemeye çalıştık. Bir yandan da makine parkımızı güçlendirmek şehrimize en iyi şekilde daha etkin hizmet etmek için gayretlerimizle Trabzon Büyükşehir Belediyemizden hibe olarak karla mücadelede kullanılmak üzere Kar Küreme ve Tuzlama aracı aldık. Yardım ve desteklerinden dolayı Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu beyefendiye teşekkürlerimizi sunuyoruz. Artvin’e hizmet borcumuzu ödemek için durmadan yılmadan çalışıyoruz” dedi.

HAYATİ AKBAŞ