AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN BELEDİYESİ GENÇLİK KÜLTÜR SANAT EVİ AÇILDI

ARTVİN BELEDİYESİ GENÇLİK KÜLTÜR SANAT EVİ AÇILDI

ARTVİN BELEDİYESİ GENÇLİK KÜLTÜR SANAT EVİ AÇILDI

 

Artvin Belediyesi tarafından restore edilen tarihi hamam “Artvin Belediyesi Gençlik Kültür Sanat Evi” olarak törenle hizmete açıldı.

Hayati Akbaş

ARTVİN– Artvin Belediyesi tarafından restore edilen tarihi hamam “Artvin Belediyesi Gençlik Kültür Sanat Evi” olarak törenle hizmete açıldı.

Çarşı Mahallesi’nde restore edilerek Gençlik Kültür Sanat Evi’ne dönüştürülen tarihi yapı gençlerin müzik, tiyatro eğitimi faaliyetlerini gerçekleştirip, kitap okuyup ders çalışabilecekleri bir şekle dönüştürüldü.

Artvin Valisi Yılmaz Doruk da yaptığı konuşmada Gençlere yönelik yapılan bu güzel hizmetten dolayı Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye teşekkürlerini iletti.

Açılış programında konuşan Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, “Kültür Sanat Evi’nin kentet gençlerin, bir ayara gelip temiz mekânlarda sohbet edeceği, kitap okuyacağı, sanat duygularını tatmin edeceği mekân olarak hizmet vereceğini söyledi.

Gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durması ve boş zamanlarını faydalı şeylerle değerlendirmeleri amacıyla “Gençlik Kültür Sanat Evi”ni hizmete girdiğini vurgulayan Kocatepe şunları söyledi: “Gençlerimizin temiz ortamda müzik, tiyatro,  sanat adına çeşitli etkinlikler, sohbetler ve eğitimi öğretimlerini burada yapmalarını arzuluyoruz.  Kimseni gençlerimizi köhne köşelerde zehirlemesine devlet olarak, belediye olarak, Artvin olarak izin vermeyeceğiz. Ülke gençlerimizin sıkıntılarını biliyoruz kurtarabildiklerimizi bu güzel mekânda ağırlayarak vatanına milletine faydalı insan olmasını sağlayacağız.”

Genç nesillerin faydasına olan bu tarz mekânların sayısının daha çok olmasını arzuladıklarını belirten Vali Doruk,  “Gençlerimizin boş zamanlarda buraya gelerek en üst düzeyde faydalanmasını istiyoruz. Bunun için gerekli yönlendirmeleri yapacağız. Ben mekânın Artvin’imize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Konuşanların ardından kurdele kesimiyle Gençlik Kültür Sanat Evi’nin açılışı yapıldı. Mekânın gezilmesinin ardından mini konserle program sona erdi.

Açılışa Artvin Valisi Yılmaz Doruk ile eşi Meral Doruk Hanımefendinin yanı sıra, AK Parti Artvin Milletvekili Av. Erkan Balta, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe eşi Hacer Kocatepe, İl Müftüsü Hasan Güneş, Artvin Ticaret Odası Başkanı Seçkin Kurt, Kurum Amirleri, STK Temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.