AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN BASIN MÜDÜRÜ YAHYA KAMBUR GÖREVE BAŞLADI

ARTVİN BASIN MÜDÜRÜ YAHYA KAMBUR GÖREVE BAŞLADI

ARTVİN BASIN MÜDÜRÜ YAHYA KAMBUR GÖREVE BAŞLADI

yahya-kambur

 

Artvin Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevine vekâleten atanan Yahya Kambur göreve başladı.

ARTVİN-Artvin Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevinden ayrılarak, Iğdır Valiliği Hukuk İşleri Şube Müdürlüğüne tayin olan Remzi Yavuz yerini, İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Yahya Kambur’a bıraktı. İki Müdürlük görevine bakan ağırlıklı İl Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevini yürütecek olan Kambur, çalışmalarına başladı.

Artvin’de görev yapan basın mensuplarını basın Müdürü Yahya Kambur’u makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun temennilerinde bulundular. Rize doğumlu olan ve memuriyete 1983 yılında başlayan Kambur, memuriyet hayatı boyunca birçok kez şeflik ve müdürlük görevlerinde bulunmuş. Bir dönem Rize Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de üstlenen Kambur, Rize İŞKUR Müdürlüğü daha sonrasında ise yine Rize İl Sosyal Etüt ve Proje kurucu müdürü olarak görev almış. Daha sonra geçtiğimiz Haziran ayında rotasyonla Artvin İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü olarak göreve getirilmiş. Yahya Kambur son olarak ise basın Müdürlüğü görevine asaleten atanan ve daha sonra eşinin Iğdır’a sınıf öğretmeni olarak atanmasının ardından Iğdır Valiliğine tayini isteyen Remzi Yavuz’un ilimizden ayrılmasının ardından göreve vekâlet atandı.

Artvin’e yabancı olmadığını dile getiren Kambur, “Artvin ve Artvinlilere yabancı değilim Rize’de birçok Artvinli  arkadaşlarımız dostlarımız vardı. Artvin’de daha önce zaman zaman geldiğimi olmuştu” dedi. Burada görev yapmaktan memnun olduğumu dile getiren Kambur, “İlk kez basın ve Halkla ilişkiler bölümünde görev alıyorum, zaten burada çalışan arkadaşlarımız oldukça deneyimli birlikte güzel çalışmalara imza atacağımızı düşünüyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

HAYATİ AKBAŞ