AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN AMATÖR’DE BÜYÜK MAÇA KAR ENGELİ

ARTVİN AMATÖR’DE BÜYÜK MAÇA KAR ENGELİ

ARTVİN AMATÖR’DE BÜYÜK MAÇA KAR ENGELİ

1-1

 

Artvin Amatör Futbol Ligi’nde 4 Aralık 2016 Pazar günü oynanması gereken Artvin Çoruhspor-Borçkaspor maçı sahadaki kar temizleme çalışmalarının yapılamaması nedeniyle ertelendi.

ARTVİN-Artvin Amatör Futbol Ligi’nde 4 Aralık 2016 Pazar günü oynanması gereken Artvin Çoruhspor-Borçkaspor maçı sahadaki kar temizleme çalışmalarının yapılamaması nedeniyle ertelendi.

Artvin’de amatör lig maçına kar engeli. Artvin Amatör Ligi’nin iki iddialı takımı arasında 4 Aralık 2916 Pazar günü Artvin Yeni Mahalle Şehir Stadında oynanması gereken Artvin Çoruhspor-Borçkaspor maçı sahada bulunan karların temizlenememesi nedeniyle ertelenmek zorunda kaldı. Her iki takımında hazır bulunduğu maç öncesinde kar temizleme çalışmaları yapılmak istendi. Maçtan bir gün önce yağan kar, maç öncesinde temizlenemeyince, maçı yönetecek hakem heyeti maçı ileri bir tarihe erteledi. Maçın ne zaman oynanacağına Artvin ASKF’nin karar vereceği belirtilirken, kar temizleme çalışmalarının zamanında yapılamaması ise eleştiri konusu oldu.

Artvin Amatör ligdeki iki iddialı takımın maçına ev sahipliği yapacak olan Yeni Mahalle Şehir Stadının zemini karla kaplıydı. Maç öncesinde kar temizleme çalışmaları yapılmak istense de kar temizleme çalışmaları maç saatine yetişmedi. Maçın ertelendiği kararının açıklanmasının ardından her iki takımın taraftarları ve futbolcuları stattan ayrıldılar.

Maçın kar temizleme çalışmaları nedeniyle ertelenmesi, Artvin Yeni Mahalle Şehir Stadına kar temizleme makinelerinin alınması ihtiyacını bir kere daha ortaya koymuş oldu.

HAYATİ AKBAŞ

1-2