AnasayfaArtvin'den HaberlerARHAVİ’Lİ İŞ ADAMI NURETTİN ÇARMIKLI’NIN KALEME ALDIĞI GÜZEL ESER

ARHAVİ’Lİ İŞ ADAMI NURETTİN ÇARMIKLI’NIN KALEME ALDIĞI GÜZEL ESER

ARHAVİ’Lİ İŞ ADAMI NURETTİN ÇARMIKLI’NIN KALEME ALDIĞI GÜZEL ESER

ÇARMIKLI’DAN BAŞKAN HEKİMOĞLU’NA “50 YILDA DEVR-İ ALEM” ADLI KİTAP HEDİYE EDİLDİ

ARHAVİ- Arhavili ünlü işadamı ve dünyaca tanınan şirketin (NUROL HOLDİNG) yönetim kurulu başkanı olan Nurettin Çarmıklı bugünlerde kaleme aldığı ikinci eserini sevenleri ile paylaşıyor.

10 yıl önce hayatını ve anılarını anlattığı “Babama Söz Verdim” adlı kitabını yazan Nurettin Çarmıklı, bununla yetinmeyip geçtiğimiz günlerde  “50 Yılda Devriâlem” adlı eserini yayınlamış oldu. Önceki eseri Babama Söz Verdim… Nurol Holding ailesi içerisinde 40 yıl boyunca yaşamış oldukları çalışma hayatını konu alan özel eserlerinden biriydi. 10 yıl sonra  kaleme aldığı  “50 Yılda Devriâlem”  adlı son eseri ile de şirketin olgunluk yıllarını kaleme aldı.  İş adamı Çarmıklı  son eserini  imzalı bir şekilde Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’na hediye etti.

Geride bıraktığı 50 yılı anlatan kitap’ da özellikle yurt dışında yapılan eserler konu edilmiş. İnsanlara hizmet verecek sayısız dev projeleri hayata geçirdiklerini ve özellikle tüm dünyanın konuştuğu ve gıpta ile baktığı yurt dışı yatırımlarını anlatan kitapta Nurettin Çarmıklı ve beraberindeki kardeşlerinin NUROL HOLDİNG ailesi olarak neleri başardığının adeta bir özeti… ve bu anlamda gerek Türkiye’nin gerekse Arhavi’nin Dünyada yapmış olduğu başarıları ile gurur kaynağı olmuş, göğsümüzü kabartmıştır.

Nurettin Çarmıklı kaleme aldığı bu eserin bir tanesini Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’na vererek kendisi ile paylaşmak istedi. Aldığı bu güzel eserden ötürü çok mutlu olduğunu belirterek, “Ülkemizin ve ilçemizin gururu olan NUROL ailesi 50. Yılını kutladı… Saygıdeğer işadamı Nurettin Çarmıklı Bey’e “50 yılda devrialem” adlı kitabında NUROL ailesini anlatmışlar kendileri bizleri de unutmayıp eserini  İmzalayıp göndermişler. Çok teşekkürlerimizi sunarız… Sayın Nurettin, Erol ve Oğuz Çarmıklı büyüklerimize ve tüm NUROL ailesine sağlık, huzur ve başarı dolu nice 50. Yıllar dileriz… Saygılarımı sunuyorum.” dedi.

HAYATİ AKBAŞ