AnasayfaArtvin'den HaberlerARHAVİ’DE YALIKENT SİTESİ BETONLANIYOR

ARHAVİ’DE YALIKENT SİTESİ BETONLANIYOR

ARHAVİ’DE YALIKENT SİTESİ BETONLANIYOR

SİTE İÇİ DOLGU İLE YÜKSELTİLEREK SU BASKINI RİSKİ AZALTILDI

ARHAVİ- Arhavi Belediyesi fen işleri ekipleri tarafından betonlama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Ekipler Hacılar Mahallesi’nde yer alan Yalıkent Sitesi bahçesinde betonlama çalışmalarına başladı.

Oluşan sel ve su taşkınları birikintisinin bir nebze de olsun rahatlatılması adına site yönetimi tarafından çalışmalara uygun hale getirilen bölgede betonlama çalışmalarına başlandı. Site sakinlerinin desteği ile özverili bir şekilde yürütülen bu çalışmaların en kısa zamanda tamamlanıp, önümüzdeki günlerde hizmete açılması planlanmaktadır.

Yalıkent Sitesi’ne yakın bölgede bulunan kanalda ise meydana gelebilecek olumsuzlukları gidermek ve dere yatağındaki akışın sorunsuz ve rahat bir şekilde oluşmasını sağlamak amacıyla kanal içerisindeki toprak yığınları da temizleniyor. Ayrıca afetten zarar görmüş binaların etrafına yağmur sularının taşınması için yeni kanallar oluşturulup, mevcut kanala taşınması sağlanacak. Fen işleri ekipleri tarafından önümüzdeki günlerde ilçe merkezi ve mahallelerde ihtiyaç duyulan bölgelerde çalışmalar devam edecektir.

HAYATİ AKBAŞ