AnasayfaArtvin'den HaberlerARHAVİ’DE FESTİVALE HALK DANSLARI GÖSTERİLERİ VE SALİH YILMAZ KONSERİ GECEYE DAMGA VURDU

ARHAVİ’DE FESTİVALE HALK DANSLARI GÖSTERİLERİ VE SALİH YILMAZ KONSERİ GECEYE DAMGA VURDU

ARHAVİ’DE FESTİVALE HALK DANSLARI GÖSTERİLERİ VE SALİH YILMAZ KONSERİ GECEYE DAMGA VURDU

 

Hayati Akbaş

ARHAVİ- 45 . Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali dün gerçekleştirilen 3. Gün programıyla devam etti. Gündüz programında yapılan çay toplama ve Laz ralli yarışları ilgi odağı olurken. Gece programında ise halk dansları gösterileri ve Salih Yılmaz konseri geceye damga vurdu.

Etkinlikler saat 11’de Yemişlik Mahallesinde yapılan Çay Toplama Yarışması ile başladı. Geleneksel yapılan Çay Toplama Yarışması’nda sürprizler de yaşandı. Çay toplamaya katılan Meksikalı konuklar kırk yıllık çay toplayan vatandaşlarımıza adeta taş çıkarttı. Aynı zamanda çalınan Tulum eşliğinde de horonlar kurularak yarışma adeta coşkuya dönüştü. Büyük bir mücadeleye sahne olan Çay toplama yarışmasında dereceye giren ilk altı kişiye Arhavi Belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu tarafından çeşitli hediyeler ve katılım belgeleri verildi.

Gündüz etkinliklerinin bir diğer yarışması ise Laz Ralli oldu. Sahil yürüyüş parkurunda yapılan yarışmalarda yine eğlenceli anlar yaşandı. Festivalin uluslararası katılımcıları Güney Afrika ve Meksikalı misafirler yarışlara katılarak tahta arabalar kullandı.

3.Gün etkinliklerinde ilçenin ört bir yanında sportif, kültürel ve eğlence programları eksik olmadı. Yarışmalar Kaçkar TV tarafından canlı yayınlarla izleyiciler ulaştırıldı.

Gece programına geçildiğinde ise Arhavi Gösteri Merkezi muhteşem halk dansları gösterilerine sahne oldu. Spor İstanbul bünyesindeki Spor Aşk Gösteri Ekibi ve dünyaca ünlü gösteri ekibi Gürcistan Halk Dansları Topluluğu’nun sahne performansları izleyicileri adeta büyüledi.

Sıra Salih Yılma konserine gelindiğinde ise izleyiciler büyük bir coşkuyla şarkılara eşlik etti. Söylediği şarkılar ve sahne performansıyla geceyi taçlandıran sanatçı alkışların odağı oldu.