AnasayfaArtvin'den HaberlerARHAVİ’DE ESKİ OKUL SIRALARI GENÇLERİN ELLERİNDE YUVAYA DÖNÜŞÜYOR

ARHAVİ’DE ESKİ OKUL SIRALARI GENÇLERİN ELLERİNDE YUVAYA DÖNÜŞÜYOR

ARHAVİ’DE ESKİ OKUL SIRALARI GENÇLERİN ELLERİNDE YUVAYA DÖNÜŞÜYOR

 

Arhavi Gençlik Merkezi, meslek liselerinin toplum genelinde yayılmaya başlayan “Pasif Gençlik” imajını kırmak için harekete geçti. Eski Okul Sıralarından kulübe yapan gençler anlamlı bir davranışa daha imza attılar.

Hayati Akbaş

ARHAVİ-Arhavi Gençlik Merkezi konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Kasım ayından itibaren, okul temsilcilerinin fikirleri ile ilçede bir ilke imza atarak, Meslek lisesi içerisinde Gençlik Merkezi alanları oluşturmaya başladık. Öncesinde gençlerimizi dinleyerek beklentilerini, ihtiyaçlarını tespit ettik.

“Merkezim Her Yerde Projesi” ile gençleri birebir tanıma fırsatı bulduk. Ardından kurulan spor kulübümüz ve temin edilen spor malzemeleri ile aktifleşmeye başladık. Gençlerin iyilik Ağacı Projesi ile de üyelerimiz eski sıraları değerlendirerek kulübe yapımına geçtiler. Okul depolarında yakılmak için bekletilen atıl sıralar okullardaki temsilcilerimizin de yardımlarıyla gençlerimizin ellerinde hayvanlar için birer yuvaya dönüşmeye başladı, “Pasif Gençlik” imajı yerini “Üreten Gençlik’e bıraktı.

Gençler “Baş edilmesi gereken insanlar” değil, ellerine doğru materyaller ve imkânlar verildiğinde “Başarılı İnsanlar” olduklarını gösteriyor, Arhavi Gençlik Merkezi olarak attığımız bir adımda gençlerimiz bize koşarak geliyor, Meslek Liseleri Gençlik Merkezleri ile yeniden hayat buluyor” denildi.