AnasayfaArtvin'den HaberlerARHAVİ’DE DÜZENENEN PARPALİ CUP TURNUVASI SONA ERDİ.

ARHAVİ’DE DÜZENENEN PARPALİ CUP TURNUVASI SONA ERDİ.

ARHAVİ’DE DÜZENENEN PARPALİ CUP TURNUVASI SONA ERDİ.

 

TEKERLEKLİ SANDALYE TENİS TURNUVASI BU GÜN OYNANAN FİNAL MAÇLARIYLA SON BULDU

HEKİMOĞLU; “SPORCU KARDEŞLERİME TURNUVAYA KATILIMLARINDAN ÖTÜRÜ TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Hayati Akbaş

ARHAVİ-Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu, Arhavi Belediyesi ve Arhavi Tenis  Kulübü organizasyonu ile düzenlenen Tekerlekli Sandalye Klasman Turnuvası  “Parpali Cup” son gün oynanan final maçlarıyla son buldu.

Arhavi Sahil Spor Kompleksinde düzenlenen ve İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Kahramanmaraş, Manisa, Samsun, Erzurum ve Bartın olmak üzere dokuz ilden,  8’i bayan 9’u erkek toplam 17 profesyonel tenisçinin katılımıyla gerçekleştirilen turnuva dört gün sürdü.

Turnuva boyunca olduğu gibi final gününde de sporcuları yalnız bırakmayan Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, böylesi anlamlı bir organizasyona ev sahipliği yaptıkları için mutluluk duyduklarını belirtti.

Hekimoğlu; “Ülkemizin birçok ilinden gelen değerli sporcu kardeşlerimi ve federasyon yetkililerimizi ağırlıyor olmak bizleri mutlu ediyor. Yaklaşık bir hafta boyunca misafirlerimizi ağırladık ve spor çatısı altında bir araya geldik. Turnuva boyunca mücadele eden sporcularımızı tebrik ediyor, kendilerine katılımlarından ötürü şahsım ve ilçem adına teşekkürlerimi iletiyorum.  Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu yetkililerine, Arhavi Tenis Kulübü yöneticilerine ve turnuvaya emeği geçenlere tekrar teşekkür ediyorum.” Dedi.

Başkan Hekimoğlu ayrıca, İlçemizin bu tip organizasyonlara ev sahipliği yapıyor olmasının çok önemli olduğunu, spor alanında oluşturulan alt yapı sayesinde bu ve daha büyük organizasyonların sayısının artarak devam edeceğini söyledi.

Dört gün boyunca süren ve çekişmeli geçen müsabakalar sonunda turnuvada dereceye giren sporcular ise şöyle oldu;

Bayanlar: Büşra Fatma Ün

Erkekler: Murat Koltuk

Çift Bayanlar: Büşra Fatma Ün / Ayşegül Zararsız

Çift Erkekler: Murat Koltuk / Barış Telli