AnasayfaArtvin'den HaberlerARHAVİ MUSA ULUTAŞ’A AĞLADI

ARHAVİ MUSA ULUTAŞ’A AĞLADI

ARHAVİ MUSA ULUTAŞ’A AĞLADI

 

Hayati Akbaş
ARHAVİ- Arhavi eski Belediye Başkanı Musa Ulutaşın geçirdiği kalpkrizi sonrası hayatını kaybetmesi ardından bugun Arhavi Merkez Camiinde cenaze toreni vardı.Ulutaş için ilk tören 9 yıl görev yaptığı Arhavi Belediyesi önunde yapıldı. Beklediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Arhavi Kaymakamı Hasan Ongu ve Milletvekili Uğur Bayraktuıtan burada yaptıkları kısa konuşmalarda Musa Ulutaş’î kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadıklarını
ifade etti.
Musa Ulutaş’ın cenaze daha sonra uzun süre İlçe Başkanlığı yaptığı Arhavi CHP İlçe Başkanlığı önüne getirildi ve burada da tören düzenlenerek Ulutaşın siyasi yaşantısı ile ilgili övgü dolu konuşmalar yapılarak, Türkiye’nin, Artvin’in ve Arhavi’nin önemli bir değerini kaybetmenin üzüntüsünün yaşandığı dile getirildi.
Musa Ulutaş’ın cenazesi doğu sonra Merkez Camiine getirildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da çelenk gönderdiği törene Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, eski milletvekilleri Metin Arifağaoğlu
ve Yüksel Çorbacıoğlu, Milletvekili Danışmanı Tolga Özçakmak, İl Başkanı Yücel Kurt, CHP İlçe başkanları, İSTAD eski başkanları Hüseyin Altynbayrak ve Tuncer Torunlar, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Volkan Canalioğlu ve kalabalık bir topluluk katıldı.
Cenaze törenine il dışından çok sayıda tanınmış sima katılırken, iş dünyasından da katılım oldukça fazla idi. NUROL yöneticileri de cenaze törenine katıldılar.Törene diğer siyasi partilerin İl ve İlçe başkanlarının da katılımı gözlerden kaçmadı.
Musa Ulutaş’ın tüm sevenleri cenaze namazında haklarını helal ederken dostlarının gözyaşları dökmesi de gözlerden kaçmadı.
Musa Ulutaş’ın cenazesi kılınan cenaze namazı ardından Musazade mahallesinde bulunan aile mezarlığında toprağa verildi.