AnasayfaArtvin'den HaberlerARHAVİ KAYMAKAMI ŞEREF AYDIN GENÇ ÇİFTÇİ PROJELERİ’Nİ YERİNDE İNCELEDİ

ARHAVİ KAYMAKAMI ŞEREF AYDIN GENÇ ÇİFTÇİ PROJELERİ’Nİ YERİNDE İNCELEDİ

ARHAVİ KAYMAKAMI ŞEREF AYDIN GENÇ ÇİFTÇİ PROJELERİ’Nİ YERİNDE İNCELEDİ

Arhavi Kaymakamı Şeref Aydın Genç Çiftçi Projeleri’ni yerinde inceledi.

Hayati Akbaş

ARHAVİ-Arhavi Kaymakamı Şeref Aydın Genç Çiftçi Projeleri’ni yerinde inceledi. İşletmelere yapılan ziyaretler sırasında ilçemizde uygulanan projelerle ilgili bilgi veren İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hakan Aytolan Büyükbaş hayvancılık, kültür mantarı, 2 adet Seracılık olmak üzere 4 projenin tamamlanarak hayata geçirildiğini çiftçilerin 30 Bin TL. Hibe verildiğini, cam serada üretime devam edildiği bilgilerini verdi.

Kaymakamımız Cumhuriyet mahallesinde Burcu Öncel’e ait 500 metre karelik Cam Sera tesis de İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hakan Aytolan, Mustafa Öncel ‘le beraber incelemelerde bulundular.

Kaymakam Aydın,  “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ’Genç Çiftçi Hibe Destek Projesi’ kapsamında ilçemizde 4 çiftçinin 30 Bin TL hibe desteği alarak yaptıkları seralardaki üretim bizleri mutlu ediyor” dedi. Günümüzde stratejik bir sektör olan tarımın Türkiye için bir tercih değil, zorunluluk olduğunu vurgulayan Kaymakam Aydın ‘Gıda güvenliği ve temini olmadan insanlığın devamı mümkün değildir. Genç Çiftçi Hibe Desteği Projesindeki temel amaç, insanımızın ürettiği ürün para etmesi ve modern teknikler kullanarak emeğinin karşılığını almasıdır. Bunun için verimin daha da artmasını istiyoruz.’ dedi. Çiftçimiz Mustafa Öncel’e çalışmaların devamında başarılar diledi.

Kaymakam Aydın, ikinci ziyareti Kavak köyünde Genç çiftçi projesi kapsamında 30.000 TL hibe ile oluşturulan serada incelemelerde bulundu. Nesrin Çolak adlı genç çiftçimizin sera çalışmaları tamamlanmış olup önümüzdeki günlerde üretime geçileceği belirtildi.

Kaymakam Aydın, Genç Çiftçi projeleri kapsamındaki çalışmaları yerinde inceleyerek ziyaretlerini tamamladı.