AnasayfaArtvin'den HaberlerARHAVİ HOPA ESKİ TÜNELİNDE GÜÇLENDİRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR.

ARHAVİ HOPA ESKİ TÜNELİNDE GÜÇLENDİRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR.

ARHAVİ HOPA ESKİ TÜNELİNDE GÜÇLENDİRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR.

DCIM100MEDIADJI_0839.JPG

Karadeniz Sahil Yolunun Arhavi – Hopa kısmının eski bağlantı yolu olan ve Doğu Karadeniz’in en eski tünellerinden olan tünelde çalışmalar hızla devam ediyor. 

ARHAVİ-Karadeniz Sahil Yolunun Arhavi – Hopa kısmının eski bağlantı yolu olan ve Doğu Karadeniz’in en eski tünellerinden olan tünelde çalışmalar hızla devam ediyor.

Arhavi – Hopa Tüneli Karayolları Genel Müdürlüğü’nün bünyesinde yüklenici firma tarafından yapılan güçlendirme çalışmaları sürüyor. Tünelin Hopa tarafından 64 metre uzatılması çalışmalarında sona gelindi. Ardından tünel içerisindeki ve giriş çıkışlardaki deformasyondan kaynaklı tahribatın giderilmesi için güçlü çelik konstrüksiyonlar kullanılarak ve aynı zamanda tünelin tamamında enjeksiyon sistemiyle beton nüfuz ettirilecektir.  Karadeniz Sahil Yolunun tamamlanmasıyla birlikte yoğun ulaşım sağlanmasa da özellikle her iki ilçe arasındaki bağlantı yolu olduğu için bölge ticari ve özel araçlar kullanmaktaydı.

Yaklaşık 6 ay gibi sürede tamamlanması beklenen tünelin eskisinden çok daha güçlü ve modern havalandırma ve aydınlatma sistemleri yapılmış halde hizmete sunulmuş olacak.

HAYATİ AKBAŞ

DCIM100MEDIADJI_0843.JPG

DCIM100MEDIADJI_0844.JPG

DCIM100MEDIADJI_0851.JPG

DCIM100MEDIADJI_0853.JPG

DCIM100MEDIADJI_0857.JPG

1-7