AnasayfaArtvin'den HaberlerARHAVİ BELEDİYESİ GSK SATRANÇ TAKIMI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NA KATILIYOR.

ARHAVİ BELEDİYESİ GSK SATRANÇ TAKIMI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NA KATILIYOR.

ARHAVİ BELEDİYESİ GSK SATRANÇ TAKIMI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NA KATILIYOR.

ARTVİN EKİBİ ŞAMPİYONAYA KATILMAK İÇİN ANTALYA GİTTİ

Hayati Akbaş

ARHAVİ-Arhavi Belediyesi Gençlik Spor Kulübü satranç takımı Antalya ilinde yapılacak olan Türkiye Şampiyonası’na katılıyor. Kafilede Artvin ilini temsilen Arhavi, Hopa ve Artvin’den sporcuların yanı sıra, öğrenci velileri ve eğitmenler de yer aldı. Ekipler Arhavi Belediyesinin tahsis otobüsle önce Trabzon’a, oradan da uçakla Antalya’ya gittiler.

Sporcuları Antalya’ya uğurlayan Arhavi Belediye Başkan Vekili Nail Köseoğlu, ekibin yapılacak turnuvadan iyi bir sonuçla döneceğine inandığını belirtip, başarı temennisinde bulundu. Takım antrenörü ve aynı zamanda polis memuru Hamza Albayrak ise, Arhavi Belediyesi satranç takımının turnuvaya hazır olduklarını belirterek,  yapılacak yarışmadan başarılı bir sonuç elde edeceklerine inandığını söyledi.

Türkiye’de yıllardır organize edilen en büyük ve en önemli spor etkinliklerinden biri olan, 2017 Türkiye Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar Satranç Şampiyonaları başladı.

Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Şampiyonalarında  81 ilden sporcunun buluşacağı dev organizasyonda toplam 2 bin 524 sporcu hamle yapacak.