AnasayfaArtvin'den HaberlerARHAVİ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ UÇURTMA ŞENLİĞİ ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ.

ARHAVİ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ UÇURTMA ŞENLİĞİ ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ.

ARHAVİ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ UÇURTMA ŞENLİĞİ ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde ADD Arhavi Şubesi’nin düzenlediği “ Uçurtma Şenliği” hava muhalefeti ve TEOG sınavları nedeniyle 2 Mayıs 2017 Salı günü Şehir Stat’ında yapıldı.

Hayati Akbaş

ARHAVİ-23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde ADD Arhavi Şubesi’nin düzenlediği “ Uçurtma Şenliği” hava muhalefeti ve TEOG sınavları nedeniyle 2 Mayıs 2017 Salı günü Şehir Stat’ında yapıldı. Saat 10.30’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program 15.00’e kadar coşkuyla sürdü.

Kalabalık öğrenci guruplarının katıldığı Şenliğe teşrif eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu şu açıklamayı yaptı. “Atatürk’ün çocuklara armağan  ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel” Uçurtma Şenliği” anlamına uygun, coşkulu bir etkinlik oldu. Beklentinin üstünde bir katılımın olması ve festival havası içinde geçmesi de çok güzeldi. Unutulmaya yüz tutmuş oyunların oynatılması da ayrıca önemliydi. Sivil toplum örgütü Atatürkçü Düşünce Derneği’ni bu etkinlikteki emekleri için kutluyorum. ”dedi.

Arhavi ADD Şube Başkanı Emine Hekimoğlu da yaptığı konuşmada şunları söyledi. Derneğimizin amaçları doğrultusunda her yıl yaptığımız Uçurtma Şenliğimiz bu yıl, daha kalabalık ve  daha coşkuluydu. Çocuklarımız en kıymetli varlıklarımız ve geleceğimizin teminatı. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün armağanı olan Çocuk Bayramı heyecanını çocuklarımıza yaşatmak istedik.

Onlar için dernekte renkli uçurtmalar yaptık, çuvallar boyadık ve eski oyunlardan Çember yaptırdık. Değişik okullardan Ana sınıfından 4. Sınıflara kadar katılan öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizle güzel saatler geçirdik. Bunu gerçekleştirmemizde yardımcı olan Arhavi Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, stadı tahsis eden Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne, Sandalye ve masa temin eden Arhavi Belediye’sine, şenliğimize katılan tüm okul idare ve öğretmenlerine, özellikle her zaman desteklerini esirgemeyen yönetim kurulumuza, yardım eden üye ve dostlarımıza gönülden teşekkür ederim. ”dedi.

Etkinlik daha sonra çeşitli yaraşmaların yapılması ve ardından Uçurtmaların gökyüzünde uçurulması ardından sona erdi.