AnasayfaArtvin'den HaberlerARHAVİ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ UÇURTMA ŞENLİĞİ DÜZENLİYOR

ARHAVİ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ UÇURTMA ŞENLİĞİ DÜZENLİYOR

ARHAVİ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ UÇURTMA ŞENLİĞİ DÜZENLİYOR

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi  “Uçurtma Şenliği”  düzenliyor

HAYDİ ÇOCUKLAR 2 MAYIS’TA ŞENLİĞE

Hayati Akbaş

ARHAVİ-Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi  “Uçurtma Şenliği”  düzenledi. Konu ile ilgili ADD Arhavi Şube başkanı Emine Hekimoğlu şu açıklama yaptı:

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çerçevesinde bayram coşkusunu yaşatmak için, her yıl olduğu gibi bu yıl da Uçurtma Şenliği düzenledik. Dernekte yaptığımız uçurtmalarla özgürlük duygusunu; yarışmalar ve unutulmaya yüz tutmuş eski oyunlarla da çocukluğun güzelliğini yaşatmaya çalışacağız.

Palyaço oyunları ve gösteriler, Bayrak Yarışı, Çuval Yarışı, Yumurta Yarışı, Balonla Yürüme Yarışı, İp ve Top Oyunları, Yağ Satarım Bal Satarım, Bezirgân Başı, Çember Çevirme, Mendil Kapmaca ve benzeri oyunlar oynatacağız. Uçurtmalarımızla gökyüzünü renklendirereceğimiz şenlik ödüllerle ve piknikle tamamlanacaktır.

Arhavi Şehir Stat’ında 2 Mayıs Salı günü saat:10.00 ile 15.00 arasında yapılacak olan Uçurtma Şenliğimize Ana sınıfından 4. Sınıfa kadar tüm öğrenciler,  öğretmenleri ve velileriyle birlikte katılacaklardır. Ayrıca çocukluğunu yaşamak isteyen herkes Uçurtma Şenliğimize katılabilir. ”dedi