AnasayfaArtvin'den HaberlerANKARA’DA 2’NCİ KOOP 2017 FUARI BAKAN TÜFENKÇİ’NİN KATILIMIYLA AÇILDI

ANKARA’DA 2’NCİ KOOP 2017 FUARI BAKAN TÜFENKÇİ’NİN KATILIMIYLA AÇILDI

ANKARA’DA 2’NCİ KOOP 2017 FUARI BAKAN TÜFENKÇİ’NİN KATILIMIYLA AÇILDI

 

Fuarda Artvin standı yoğun ilgi gördü.

Ankara’da faaliyette bulunan Artvinli Vakıf ve Dernek yöneticileri de fuara katılarak Artvinli kadın girişimcilere destek verdiler.

Hayati Akbaş

ANKARA-Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifler Genel Müdürlüğü ev sahipliğinde Milli Kooperatifler Birliği’nin işbirliği ile 2’ncisi düzenlenen KOOP’2017 2. Kooperatifler Fuarı Ankara’da başladı.  Ankara Söğütözü’nde bulunan ATO Congresium’da 7-10 Aralık 2017 tarihlerinde yapılacak fuarın açılışı Gümrük ve Ticaret Bakanı Nihat Tüfenkçi’nin katılımı ile gerçekleştirildi.

Türkiye’nin girişimci kadınların kurduğu kooperatiflerinin katıldığı fuara Artvin’de faaliyet gösteren Kooperatif,  dernekler,  halk eğitim merkezleri katıldı. Artvin’den Kadın Girişimciler Kooperatifi,  Ardanuç Girkat Derneği, Şavşat, Ardanuç, Yusufeli Hopa ve Arhavi Murgul dernekleri ve halk eğitim merkezleri katıldı. Artvin’den 2. KOOP 2017 fuarına 20 girişimci kadın ve üretici katıldı.

Bakan Tüfenkçi’nin açılışını yaptığı fuarda Artvin standı yoğun ilgi gördü. Ankara’da faaliyette bulunan Artvinli Vakıf ve Dernek yöneticileri de fuara katılarak Artvinli kadın girişimcilere destek verdiler. Fuar açılışında Artvin standında akordeon ve tulum sesleri yankılandı.

 ARTVİNLİ GİRİŞİMCİ KADINLAR BİRLİKTE KATILDIK

Fuara katılmak için yoğun bir hazırlık çalışması yapan Artvin Kadın Girişimciler Kooperatifi Başkanı Hatice Nur Ersöz, yaptığı açıklamada, “Türkiye genelinde 2. kez düzenlenen KOOP 2017 fuarına katıldık.   Artvin Kadın Girişimciler Kooperatifi, Hopa, Borçka, Murgul, Ardanuç, Şavşat, Arhavi ve Yusufeli’nden kadın girişimci arkadaşlar bu fuara katıldık.  Buraya gelirken, Sayın Valimiz Ömer Doğanay, Belediye Başkanlarımız Ticaret İl Müdürlüğü’nün destekleri oldu. Ben arkadaşlarımızın adına teşekkür ediyorum.

ANKARA’DA YAŞAYAN TÜM ARTVİNLİ HEMŞEHRİLERİMİZİ FUARA BEKLİYORUZ

Fuar 10 Aralık 2017 Pazar günü saat 17.00’de sona erecek. Biz bu süre içinde Ankara’da yaşayan tüm Artvinli hemşerilerimizi fuar alanında 2. kattaki standımıza bekliyoruz. Çok şey getiremedik. Biz buna tadımlık, tanıtımlık diyelim.  Fuara el emeğimiz, göz nurumuzu yöresel ürünlerimizi getirdik.  Silor,  erişte,  bal, marmelatlar, kete, pekmez, Yusufeli pirinci, mantar gibi ürünlerimizi getirdik.

Artvinli kadınların, üreticilerin, böyle önemli organizasyonlara katılması çok önemlidir. Emeğin ürünlerini tanıtma konusunda avantajlar sağlıyor. Kooperatiflerin kuruluş amacı kalkınmadır, üretmedir, alın teridir. Ülkemizin kalkınması için üretmemiz gerek, ürettiğimiz sağlıklı organik ürünlerin tüketiciye ulaştırılması gerek. Bu fuarlar bize, ilimize tanıtım bakımından bize büyük katkılar sunuyor. ”dedi.