AnasayfaArtvin'den HaberlerAKPARTİ HOPA İLÇE DANIŞMA MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

AKPARTİ HOPA İLÇE DANIŞMA MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

AKPARTİ HOPA İLÇE DANIŞMA MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Akparti Hopa İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen 2016 yılının son İlçe danışma toplantısı yapıldı

HOPA-Akparti Hopa İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen 2016 yılının son İlçe danışma toplantısı yapıldı

Hopa Akparti İlçe merkezinde bulunan toplantı salonunda düzenlenen Meclis toplantısına Ak parti Hopa ilçe Başkanı İlyas Güven, Hopa Belediye Başkan vekili İsmail Uzun, Kemalpaşa Belde Başkanı Ömür Rıfat Poshoroğlu, İl Yönetim kurulu üyeleri Fikret Erdoğan, Halim Öztürk, İl genel meclis üyesi Hüsnü Çakır Ak partili Hopa ve Kemalpaşa Belediye meclis üyeleri ile teşkilatın ana kademe, kadın ve gençlik kolları başkan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Divan başkan ve üyelerinin seçiminden sonra, Aralık ayı içerisinde gerek Beşiktaş ta şehit düşen çevik kuvvet polisleri ve sivil vatandaşlar, gerekse de Kayseri’de çarşı iznine çıkarken bombalı saldırı sonucu şehit olan komando askerleri ve sivil vatandaşlar ile tüm şehitler için ilçe yönetim kurulu üyesi İbrahim Sevinç Yasin’i Şerif okudu, dualar yaptı.

Açılış  konuşmasını yapan İlçe Başkanı İlyas Güven slayt gösterisi eşliğinde Aralık ayı içerisinde gerek Ankara ve gerekse de ilçede yapılan ziyaret ve faaliyetler hakkında toplantıya katılanlara bilgiler aktardı. Daha sonra “2016 yılı dev projelerin yılı oldu” diyen Güven, ülke genelindeki projeleri yine slayt gösterimi eşliğinde katılımcılara anlattı.

Güven konuşmasında şunları söyledi: “3G ye göre 10 kat daha hızlı 4,5G ye geçiş, İstanbul-İzmir arasındaki ulaşımı 3,5 saate indiren Osman gazi köprüsünün hizmete alınması, İstanbul boğazının üçüncü incisi Yavuz Sultan Selim köprüsünün hizmete açılması, TSK’nın istihbaratına yönelik uydu görüntüsü ihtiyacını karşılayacak olan Göktürk-1 uydusunun uzaya fırlatılması, Denizin 106 metre altında inşa edilen İstanbul’un iki yakası arasındaki mesafeyi 15 dakikaya düşüren ve toplam uzunluğu 14,6 kilometre  olan Avrasya tünelinin açılması, İç Anadolu’yu Batı Karadeniz’e bağlayan, 35 dakikaya aşılan Ilgaz dağı yolunda ulaşımı 8 dakikaya düşüren Ilgaz tüneli açılması öne  çıkan yatırım başlıkları oldu” dedi..

Tüm terör örgütleri ile birlikte Fetö terör örgütünü de sert sözlerle eleştiren Güven: “Amerika da güvendikleri ablaları seçimi kazanamadı, Amerika’da Trump rüzgârı esti. İnanıyorum ki Türkiye’de yaşamaya toprak bulamayanlar, Amerika da da gömülecek toprak bulamayacaklar. Çünkü bunların yatacak yerleri yok” dedi.

Tutuklanan HDP milletvekili ve Belediye başkanlarına da değinen Ak parti Hopa ilçe başkanı İlyas Güven, “Milletin vekilliğini yapıyorsan senin kılına kimse dokunamaz. Ama sen milletin vekilliğini değil Kandil’in vekilliğini yapar, hukuk tanımaz, demokrasiye inanmazsan, kusura bakma burası yolgeçen hanı değil hukuk devleti, bunun hesabını sana sorarlar. Milleti sokağa davet edip yakın, yıkın diyenler başlarına geleceklere de katlanacaklar” dedi.

Hopa Belediyesi çalışmaları ile ilgili konulara da değinen Güven vatandaşın yapıcı eleştirilerine kulak verilmesi gerektiğini  ve belediye faaliyetlerinde insan ilişkilerine vurgu yaptı. Bazı istatistikleri de paylaşan Güven, konuşmasının son bölümünde gerek Hopa da gerek Kemalpaşa’da yönetim kurulunda yer alan arkadaşlarından  beklentilerini dile getirdi.

Daha sonra İl genel meclis üyesi Hüsnü Çakır ve İlçe kadın kolları yönetimi slayt gösterimi eşliğinde aralık ayı faaliyetlerini sundular. Toplantının dilek ve temenniler bölümünde İlçe Başkanı İlyas Güven ve Belediye Başkan yardımcısı Yüksel Özbayraktar yöneltilen soruları cevapladıktan sonra yaklaşık üç saat süren Ak parti Hopa İlçe Başkanlığının  2016 yılında yapılan son ilçe meclis danışma toplantısı sona erdi.

HAYATİ AKBAŞ