AnasayfaArtvin'den Haberler29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI KAPSAMINDA CUMHURİYET RESEPSİYONU VERİLDİ

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI KAPSAMINDA CUMHURİYET RESEPSİYONU VERİLDİ

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI KAPSAMINDA CUMHURİYET RESEPSİYONU VERİLDİ

1-1

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Artvin`de resepsiyon verildi.

ARTVİN-29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Artvin`de resepsiyon verildi. Artvin Valisi Ömer Doğanay, Ali Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi’nde verilen resepsiyonda davetlileri karşılayarak, Cumhuriyet Bayramlarını kutladı.

Artvin Valiliği’nce hazırlanan “Eski Fotoğraflarla Artvin” konulu sinevizyon gösterisi, katılımcılar tarafından büyük bir ilgiyle ve beğeniyle izlendi.

Vali Doğanay,  resepsiyona katılan konuklarının masalarını tek tek dolaşarak bayramlarını kutladı.

Vali Doğanay, Cumhuriyetimizin 93. yılını kutlamanın coşkusunu, gururunu ve sevgisini hep birlikte yaşadıklarını söyledi.

15 Temmuz darbe girişiminde ülkenin uçurumun eşiğinden döndüğünü belirten Vali Doğanay, “15 Temmuz darbe girişiminde olduğu gibi bundan sonrada hep birlikte birlik ve beraberlik içerisinde sağlık ve afiyetle nice Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını arzuluyoruz. Bizden sonraki nesillerinde bu birlikteliğimizi ve beraberliğimizi devam ettirmelerini Yüce rabbimden diliyorum. Bu vesile ile bir kez daha resepsiyona katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor ve bayramınızı kutluyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Doğanay ile Yusufelili Kore Gazisi 87 yaşındaki Ali Bulut daha önceden hazırlanan ay yıldızlı Türkiye haritalı Cumhuriyet Pastasının üzerine Türk Bayrağı dikti.

Resepsiyon, davetlilerin ilgiyle izlediği havai fişek gösterisi ile sona erdi.

Resepsiyona, Artvin Milletvekilleri Dr. İsrafil Kışla ve Uğur Bayraktutan, Garnizon Komutanı Piyade Albay Adnan Dinçsoy, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman, Vali Yardımcısı Önder Coşğun, Mehmet Ali Öztürk,  Artvin İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, Hopa Gaziler Derneği Başkanı Şükrü Akbıyık, gaziler ve şehit yakınları, ilçe kaymakamları ve belediye başkanları, askeri erkân ile kurum müdürleri katıldı.

Vali Doğanay daha sonra beraberindeki Milletvekili Kışla ve Belediye Başkanı Kocatepe ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisince Doğa Restoranda düzenlenen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna katıldı.

HAYATİ AKBAŞ

1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 1-7 1-8 1-9