a
Artvinli'ler Hizmet Vakfı
AnasayfaVakıftan Haberler24 Kasım Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun!

24 Kasım Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun!

24 Kasım Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun!

Her yıl 24 Kasım’da kutlanan Öğretmenler Günü, Mustafa Kemal Atatürk’ün 1928 yılında Millet Mektepleri Başöğretmenliği’ne atanmasının yıldönümüdür. Bu anlamlı günde, tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyor, onlara minnetlerimizi sunuyoruz.

Öğretmenler, bir ülkenin geleceği için en önemli unsurlardan biridir. Onlar, öğrencilere bilgi ve becerileri kazandırarak, onları hayata hazırlayan kişilerdir. Öğretmenler, öğrencilere sadece akademik bilgi vermezler, aynı zamanda onlara yaşam becerileri de öğretirler. Öğrencilere doğruyu ve yanlışı, iyiyi ve kötüyü, güzeli ve çirkini öğretirler. Onlar, öğrencilerin kişiliklerinin şekillenmesinde önemli bir rol oynarlar.

Öğretmenlik, kutsal bir meslektir. Çünkü öğretmenler, geleceğimizi inşa eden kişilerdir. Bu nedenle, tüm öğretmenlerimizin özverili çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.

Bu vesileyle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, kendilerine sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyoruz.