AnasayfaArtvin'den Haberler12 DEV ADAMDAN SERİYE DEVAM

12 DEV ADAMDAN SERİYE DEVAM

12 DEV ADAMDAN SERİYE DEVAM

Artvin Belediyesi Basketbol Takım ikinci yarının ikinci maçında kendi saha ve seyircisi önünde Tolgar Genç Karşıyakalıları 8 sayı farkla 71-63 yenerek üst üste yedinci galibiyeti aldı.

ARTVİN-Artvin Belediyesi Basketbol Takım ikinci yarının ikinci maçında kendi saha ve seyircisi önünde Tolgar Genç Karşıyakalıları 8 sayı farkla 71-63 yenerek üst üste yedinci galibiyeti aldı.

Artvin spor salonunda oynanan maçı Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Belediye Başkanı ve Belediye Basketbol Takımı Onursal Başkanı Mehmet Kocatepe, Belediye Başkan Yardımcıları Erkan Yazan, Aydemir Akköy, Zafer İnce, bazı kurum amirleri, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda basketbol sever izledi.

Türkiye erkekler basketbol ikinci liginde mücadele eden ve bu galibiyetle 19 puanla 2.sıradaki yerini alan Basketbol Takımı, maça etkili başlayarak Çağatay’ın ve Melik Sevda ile art arda bulduğu sayıları maçın ilk 5 dakikasını 10-6 önde tamamladı. İlk periyod sonlarına doğru savunmada ve hücumda istediklerini yapamayan Artvin Boğaları 5 sayı farkla 25-20 yenik ilk yarıyı kapattı.

İkinci periyoda daha etkili başlayan Artvin’in Boğaları, pota altında ve dış atışlarda etkili olarak 43-38 önde tamamlayan taraf oldu.

Maçın ikinci yarısına çok tutuk başlayan Artvin Belediyesi Basketbol Tamımı hücumda ve savunmada bir türlü istediklerini yapamayınca 10 dakikasını 2 sayı farkla 50-48 önde kapattı.

Maçın Son Periyodunda Adeta Nefesler Tutuldu

Artvin Boğaları son periyod da Can Yalman ve Melihle üst üste bulduğu sayıyla maçın son 2 dakikasında 8 sayı farkla önde girdi.

Maçın son 2. dakikasında her iki takımda karşılıklı sayılar bulunca Artvin Boğaları sahadan 8 sayı farkla 71-63 önde tamamladı. Üst üste 7. Galibiyetini alıp puanını 19’a çıkaran Artvin Boğaları son periyod da 2. sıradaki yerini korumasını bildi.

Maçın ardından Artvin Boğaları seyircisi galibiyet sevincini yaşadı. Artvin Valisi Ömer Doğanay ve Artvin Belediye Başkanı maçın ardından her iki takımın soyunma odalarını giderek tebrik etti.

Artvin Belediyesi Basketbol Takım Koçu Şahin Ateşdağlı maçın ardından basına şu açıklamada bulundu, “oldukça zor bir maç olduğunu biliyorduk. Bu gurupta her takımı yenebilecek güçte ama biz bu maçı kazarak üst sıralara tırmanmaya devam ediyoruz. Maçın genelinde üstün taraf biz olarak bunun sonunda 8 farkla galip gelmeye başladık.”

Ateşdağlı artık bu maçı unutup haftaya Cuma günü kendi sahalarında oynayacakları Antalyaspor maçı için hazırlıklara başladıklarını belirtti.

HAYATİ AKBAŞ