a
Artvinli'ler Hizmet Vakfı
AnasayfaArtvin'den HaberlerYUSUFELİ BELEDİYESİNE İKİ ARAÇ DAHA HİBE EDİLDİ

YUSUFELİ BELEDİYESİNE İKİ ARAÇ DAHA HİBE EDİLDİ

YUSUFELİ BELEDİYESİNE İKİ ARAÇ DAHA HİBE EDİLDİ

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, Yusufeli Belediyesine iki adet tır çekicisini bedelsiz verdi. 

Hayati Akbaş

YUSUFELİ-İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, Yusufeli Belediyesine iki adet tır çekicisini bedelsiz verdi.

Yusufeli Belediyesi 2009 yılından beri araç parkını yeni araçlarla genişleterek ilçe halkının taleplerini karşılıyor ve belediye hizmetlerini aksatmadan yerine getiriyor. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’yle yapılan resmi yazışmalar ve belediye meclis kararıyla iki tır başı bedelsiz olarak alındı. Alınan tır çekicilerinden birine 10 tonluk tanker attırılarak itfaiye araçlarına destek ve park bahçe sulamaları için kullanılacak. Diğer tır çekicisine ise 10 m³ ’lük damperli kasa yaptırılarak aracın kamyon olarak hizmet görmesi sağlanacak. Tanker ve kamyon kasası için belediye bütçesinden 40.000 TL harcandı.

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, “ Yusufeli Belediyesinin araç parkının zenginleşmesi, ilçemizdeki hizmetlerin daha kaliteli ve kesintisiz bir şekilde devam etmesinde çok önemli. Araç parkımızda bulunan eski araçların ihale ile elimizden çıkarıyoruz. Gerek belediye imkânlarıyla gerekse dışarıda bulunan hemşerilerimizin katkılarıyla araç parkımızı güçlendiriyoruz. Bu anlamda araç parkımızın yenilenmesinde çok büyük katkıları olan her fırsatta Yusufeli’ne destek olan İstanbul İl Sağlık Müdürlüğüne ve hemşehrimiz Hüseyin İnce’ye teşekkür ediyorum.” dedi.

Yusufeli Belediyesine daha önceden de İstanbul Büyükşehir Belediyesinden araçlar verilmişti. Yine İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından iki adet minibüs ve Acarlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı İsmet Acar tarafından da Volkswagen marka makam aracı hediye edilmişti.