AnasayfaArtvin'den HaberlerŞAVŞAT’TA YGS’YE GİRECEK OLAN ÖĞRENCİLERE KAHVALTI VERİLDİ

ŞAVŞAT’TA YGS’YE GİRECEK OLAN ÖĞRENCİLERE KAHVALTI VERİLDİ

ŞAVŞAT’TA YGS’YE GİRECEK OLAN ÖĞRENCİLERE KAHVALTI VERİLDİ

 

Şavşat Kaymakamlığı tarafından YGS’ye girecek olan öğrencilere Şavşat Evi’nde kahvaltı verildi.

Hayati Akbaş

ŞAVŞAT-Şavşat Kaymakamlığı tarafından YGS’ye girecek olan öğrencilere Şavşat Evi’nde kahvaltı verildi.

Şavşat Kaymakamlığı tarafından Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sınavının 12 Mart 2017 Pazar günü yapılacak olması nedeniyle, Anadolu Lisesi son sınıf öğrencilerine moral ve motivasyon amaçlı kahvaltı verildi.

Şavşat Evinde verilen kahvaltıya İlçe Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Evran, Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Bilici, Anadolu Lisesi Müdürü Selahattin İşçi, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kahvaltı sonunda halaylar çekilerek oyunlar oynandı. Ayrıca bu konu ile ilgili bir de mesaj yayımlayan İlçe Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı,’ ’Hayatımızın bazı dönemlerinde bu gibi sınavlar olacaktır. Bu sınav da onlardan birisidir. Söz konusu sınav her ne kadar önemli olsa da, hayatta hiçbir şey öğrencilerimizin sağlığından ve psikolojisinden daha önemli değildir. Öğrencilerimizin stresten ve heyecandan uzak bir şekilde sınava girmeleri durumunda bilgi ve birikimlerini en üst düzeyde yansıtacaklarına inanıyorum. Bu konuda ailelerimize ve öğretmenlerimize önemli görevler düşmektedir. Özellikle sınava girecek öğrencilerimizin sınava birkaç gün kala zihinsel ve bedensel olarak dinlenmelerini, beslenme ve uyku düzenlerine dikkat etmelerini, sınava giriş için gerekli evrakları (Sınav Giriş Belgesi ve Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı) hazırlamalarını, mümkünse sınava girecekleri okulu önceden görmelerini önemle tavsiye ederim. Öğrencilerimizin, bu sınavda başarılı olacağınıza yürekten inanıyor ve istedikleri üniversitelerde eğitimlerine devam etmelerini canı gönülden diliyorum. Geleceğimizin teminatı ve ülkemizin umudu olan sevgili öğrencilerimizi bu sınava hazırlayan, yetiştiren, onlara emek ve destek veren tüm öğretmenlerimize ve ailelerine teşekkür ediyorum. Bu sınavın, başta sevgili gençlerimize, değerli ailelerine, eğitim camiamıza, ilçemize ve ülkemize hayırlar getirmesini diler, YGS’ye girecek tüm öğrencilerimize başarılar dilerim’’ dedi.