AnasayfaArtvin'den HaberlerŞAVŞAT’TA İSTİHDAMA YÖNELİK TOPLANTI YAPILDI

ŞAVŞAT’TA İSTİHDAMA YÖNELİK TOPLANTI YAPILDI

ŞAVŞAT’TA İSTİHDAMA YÖNELİK TOPLANTI YAPILDI

 

Şavşat’ta “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” Adı Altında İstihdama Yönelik Toplantı Yapıldı

Hayati Akbaş

ŞAVŞAT-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde başlatılan “Milli Seferberlik” çağrısına yönelik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müeezinoğlu tarafından ilan edilen “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” adı altında başlatılan çalışmalara yönelik toplantı yapıldı.

Şavşat Ülkü Ulusoy Kadın Sosyal Yaşam Merkezinde gerçekleşen ve oldukça verimli geçen toplantıya İlçe Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Artvin SGK İl Müdürü Kahraman Derece, Artvin İŞ-KUR İl Müdürü Cevdet Ertürk, ilçe esnafları ve vatandaşlar katıldı.

Toplantıda çalışma hayatı ve istihdamla ilgili konular ele alınırken, İlçe esnafının sorunları ve çözümüne yönelik görüş ve öneriler konuşuldu. Özellikle işveren ve sanayicilere yeni istihdam hedeflerinin aktarılmasının yanı sıra ilave istihdam destekleri konusunda da bilgilendirme yapılarak, gerek çalışanların gerekse de yatırımcı ve işverenin çalışma hayatı ile ilgili sıkıntı ve zorluklar ele alınarak çözümüne yönelik bilgi alışverişinde bulunuldu.