AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA TSO’DA MESLEK KOMİTELERİ KOMİTE EĞİTİMİ

HOPA TSO’DA MESLEK KOMİTELERİ KOMİTE EĞİTİMİ

HOPA TSO’DA MESLEK KOMİTELERİ KOMİTE EĞİTİMİ

 

AÇÜ Öğretim Görevlisi Duygu Kâhya Hopa TSO hizmet binasında, meclis toplantı salonunda, oda meslek komitesi üyelerine eğitim semineri verdi.

 

 HOPA-AÇÜ Öğretim Görevlisi Duygu Kâhya Hopa TSO hizmet binasında, meclis toplantı salonunda, oda meslek komitesi üyelerine eğitim semineri verdi. Liderlik ve Zaman eğitimi konusunda ki seminere 23 kişilik meslek komitesi üyeleri katıldı. Yönetici ve lider arasındaki fark ve liderlik gerekliliği anlatıldı eğitimler 2 saat sürdü.

Öğretim görevlisi Duygu Kâhya iki saat süren eğitiminde “Lider insanları kendi isteğiyle çalışabilmesini ve motive etmesini bilen kişidir. Lider, insan odaklı, insana önem veren, yenilikçi olan ve geri dönüşüm sağlayan,  başkalarının yapamadığı işlere cesaret gösteren kişidir.  Liderin çalışanın eksik yönünü göstermesi ve insanları motive etmesi ve çok iyi iletişimci olması gerekir.

Liderin koçluk kişilik sorumluluğu da vardır, zamanı iyi yönetilmesi ile birlikte zaman = yaşam demektir felsefesini bilmelidir, zaman bir algılama meselesidir.

Başarılı bir yöneticinin en önemli özelliği, zamanı iyi kullanmasını bilmektir, zamanı yönetmek,  her işi kendi yapması değil, doğru işi doğru zamanda yaptırmayı gerektirir. Öz disiplin yokluğu erteleme ve oyalama başarısızlık kaynağıdır. Bireysel hedeflerin belirsizliği, çalışma koşulları, ergonomik ortam, dağınık masa, hayır diyememek, aşırı sosyal ilişkiler, kararsızlıklar, mükemmeliyetçilik, bütün bunlar iyi değerlendiren liderler başarılı olurlar.

Lider çeşitlerinde etkileşimci, karizmatik, dönüşümcü,  öğrenen, vizyoner, stratejik ve güçlendirici liderler var” dedi.

Sunumların ardından soru cevap kısmına geçilmesinin ardından eğitim sona erdi.

HAYATİ AKBAŞ