AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA TSO 2017 YILI GİRİŞMCİLİK KURSLARINA START VERDİ

HOPA TSO 2017 YILI GİRİŞMCİLİK KURSLARINA START VERDİ

HOPA TSO 2017 YILI GİRİŞMCİLİK KURSLARINA START VERDİ

 

Hopa Ticaret ve Sanayi Odasının her yıl düzenlediği Uygulamalı Girişimcilik Kursları 2017 yılı ayağını İŞKUR ile ortaklaşa düzenledi.

Hayati Akbaş

HOPA-Hopa Ticaret ve Sanayi Odasının her yıl düzenlediği Uygulamalı Girişimcilik Kursları 2017 yılı ayağını İŞKUR ile ortaklaşa düzenlediği ve 23-26 Mart tarihleri arasında 25 kişinin katılımı ile gerçekleştirilmekte olan sınıfla başlatmış oldu. Zuhal Dağ Yazıcı tarafından verilen eğitimlerde girişimcilik nedir, proje hazırlama aşamaları nelerdir gibi konularda bilgiler sunulurken katılımcılarda kendi projeleri hakkında geribildirim alma fırsatı yakalıyor.

3 ve 9 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek olan ön elemelerin ardından Hopa TSO ve Artvin İŞKUR Müdürlüğü tarafından imzalanacak protokol çerçevesinde 2 sınıf daha düzenlenmesi planlanmaktadır.

Devam eden kursları ziyaret eden Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek ve Meclis Başkan Vekili Gökhan Bıyıklı kursiyerlerle bir süre sohbet gerçekleştirdi. Katılımcıların Projeleri hakkında bilgi ala Akyürek kendilerine başarılar dilerken Oda olarak projelerin hayata geçirilmesi konusunda yapabilecekleri bir şey olursa hazır olduklarını altını çizdi.

Turizmden marangozluğa, inşaat malzemesinden kırtasiye malzemesine çok farklı ve geniş bir yelpazedeki proje planları olan katılımcılara kurs sayesinde sadece belge almayarak projelerini hayata nasıl geçirecekleri ile ilgili yol haritası çizmeleri noktasında da destek almış durumdalar.