a
Artvinli'ler Hizmet Vakfı
AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA KAYMAKAMLIĞINA ATANAN FERİT GÖRÜKMEZ GÖREVE BAŞLADI

HOPA KAYMAKAMLIĞINA ATANAN FERİT GÖRÜKMEZ GÖREVE BAŞLADI

HOPA KAYMAKAMLIĞINA ATANAN FERİT GÖRÜKMEZ GÖREVE BAŞLADI

Hopa Kaymakamlığına atanan Ferit Görükmez Hopa’ya gelerek yeni görevine başladı.

HOPA- Hopa Kaymakamlığına atanan Ferit Görükmez Hopa’ya gelerek yeni görevine başladı. Kaymakam Görükmez ’in göreve başlaması nedeniyle mesai arkadaşları, kurum ve kuruluş müdürleri, siyasiler ve STÖ temsilcileri peş peşe “Hoş geldiniz” ziyaretlerinde bulunmaya devam ediyor.

KAYMAKAM FERİT GÖRÜKMEZ YAYINLADIĞI MESAJ İLE KENDİNİ ANLATTI

Hopa Kaymakamlığına atanan Ferit Görükmez yayınladığı mesaj ile kendini tanıttı. Kaymakam Görükmez şunları söyledi: “30 Kasım 2016 tarihli İçişleri Bakanlığı müşterek kararnamesi ile atandığım Hopa Kaymakamlığı görevine 19 Aralık 2016 tarihi itibariyle başlamış bulunmaktayım.

Ülkemiz bütün coğrafyasıyla, tarihiyle büyük bir kültür ve irfan pınarı olup ülkemizin sınır boylarında yerleşmiş Hopa ilçemiz için yeni bir sayfa açmış bulunmaktayız.

Hopa Kaymakamlığı görevim süresince tüm iş ve hizmetlerimizi hak, hakkaniyet ve adalet prensiplerine uygun olarak yerine getirmeye, hiç kimseyi ötekileştirmeden herkese Devletimizin şefkatini ve hoşgörüsünü göstererek, kişilerin menfaatinden ziyade kamu yararını ön planda tutarak, israfı önleyerek ve verimliliği artırarak görevimizi yapmaya azami gayret göstereceğiz.

İlçemizin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına dönük; gerek kamu, gerek özel sektör ve gerekse sivil toplum kuruluşları tarafından gerçekleştirilecek yatırım ve hizmetlerin artırılması için yoğun bir gayret göstereceğiz.

Kıymetli vatandaşlarımızın öncelikli olarak talep ettiği güvenlik, eğitim, sağlık, ulaşım, trafik, sosyal yardım ve sosyal hizmetler, gençlik ve spor gibi hizmet konularında yoğun bir faaliyet yürüteceğiz.

Kendine yardım etmeyene kimse yardım etmez. Düşünmek ve söylemek kolaydır; fakat yapmak ve bilhassa muvaffakiyetle neticelendirmek güçtür. Hopalıların herkesten yardım beklemeden önce kendilerine ve birbirlerine yardımcı olmaları şarttır.

Halkın iştirak etmediği hiçbir şey başarılı olamaz. Biz çalışmalarımızı halkla birlikte, sivil toplum kuruluşları ile paylaşarak yürüteceğiz.

Hopa’nın menfaatleri söz konusu olduğunda siyasi düşünce ve dünya görüşü ayrılıklarını bir kenara bırakarak birlikte ve ortak hareket etmeye daha fazla önem gösterildiği takdirde, Hopa’da önemli adımlar atacağımız kanaatindeyim.

Hopa Kaymakamlığı görevini yürüten önceki meslektaşım, büyüğüm Mehmet Ali Özkan’a teşekkür ediyorum ve bundan sonra da Hopa ilçemiz için birlikte gayret göstereceğimiz herkese de başarılar diliyorum  .

HAYATİ AKBAŞ