AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA KAYMAKAMI GÖRÜKMEZ’İN FOLKLORCU MİSAFİRLERİ VARDI

HOPA KAYMAKAMI GÖRÜKMEZ’İN FOLKLORCU MİSAFİRLERİ VARDI

HOPA KAYMAKAMI GÖRÜKMEZ’İN FOLKLORCU MİSAFİRLERİ VARDI

 

Vira Kültür ve Sanat Gençlik ve Spor Derneği Başkanı Erdoğan Ciniviz ve çeşitli ülkelerden gelen folklor ekipleri Kaymakam Ferit Görükmez’i makamında ziyaret etti.7

Hayati Akbaş

HOPA-Vira Kültür ve Sanat Gençlik ve Spor Derneği Başkanı Erdoğan Ciniviz ve çeşitli ülkelerden gelen folklor ekipleri Kaymakam Ferit Görükmez’i makamında ziyaret etti.

Kaymakam Görükmez, festivalin en önemli amacının, insanlar arasında barış, dostluk ve sevginin yaşatılması ve güçlendirilmesi olduğunu, ülke ve bölge turizminin doğal güzelliklerini tanıtmak ve ülkeler arası dostluk ve kardeşlik mesajları vermeyi amaçlayan festivalin dünya barışına katkı sunmayı hedeflediğini söyledi.

Cineviz, “Ülkemizin yaşanabilir kültür, sanat ve turizm ülkesi olduğunu tüm dünyaya duyurmak amacındayız” dedi.

Kaymakam Görükmez, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek folklor gurubu topluluğuna çeşitli hediyeler verdi ve teşekkür etti.

Vira Kültür Sanat Gençlik ve Spor Derneği’nin düzenlediği etkinliğe Gürcistan, Azerbaycan, K.K.T.C, Ankara Yeni Mahalle M.Eğt. Müdürlüğü, Ankara Akademi Gençlik Spor Kulübü,, İstanbul Beylikdüzü Trabzonlular Derneği, İran, Çeçenistan, Karaçay Malkar’ dan gelen halk dansları topluluğu üyeleri katıldı.