a
Artvinli'ler Hizmet Vakfı
AnasayfaArtvin'den HaberlerHEMŞİNLİLER HİZMET VAKFI ZİYARETLERİ SÜRÜYOR!

HEMŞİNLİLER HİZMET VAKFI ZİYARETLERİ SÜRÜYOR!

HEMŞİNLİLER HİZMET VAKFI ZİYARETLERİ SÜRÜYOR!

Artvin’in sevilen işadamı İsmet Acar makamında ziyaret edildi

Hayati Akbaş

İSTANBUL-Kongresini geçtiğimiz ay yapan ve oluşturulan Yeni Yönetim Kurulu ile bir dizi ziyaretlere başlayan Hemşinliler Hizmet Vakfı, Artvin sevdalısı, hemşerisi, işadamı İsmet Acar’ı Beykoz-Kavacık’ta Holding binasında makamında ziyaret etti. Ziyarete Vakıf Başkanı Necmettin Aydın, Mehmet Altunkaya, Nurettin Yalçın, Metin Küçük, Nurettin Koyuncu ve Ramazan Balcıoğlu katıldı. Bir dizi ziyaretlerde bulunmak için İstanbul’a gelen Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan da bu ziyarete katılarak onurlandırdı.

Vakfın Yönetimini kapıda karşılayan Acar: “İşte bir arada olmak böyle bir şey, geç kalınmış bir yapıya sahip çıkarak kültürünüzü, örf adet ve geleneklerinize sahip çıkmanız açısından önemli bir adım atmışsınız. Sizi gönülden tebrik ediyorum. Artvin’in renklerisiniz. Gürcü, Laz ve Hemşinliler bu toprakların vazgeçilmez halklarıdır. Artvinli olmaktan en çok mutlu olan birisiyim. Herkesi seviyorum ama siz Hemşinlileri bir başka seviyorum” dedi.

Vakfın Başkanı Necmettin Aydın, İsmet Acar’a Hemşinlilere bakış açısından dolayı teşekkür ederek: “Sizler bu toplum için değerli büyüklerimizsiniz. Türkiye’ye, Artvin’e, Artvinliye, yaptıklarınızı ve duyarlı kişiliğinizi çok iyi biliyoruz. Özelikle İstanbul’da bulunan STK’lara yaklaşımınızı, içinde olma şeklinizi ve herkese eşit mesafenizden dolayı önce size ziyarette bulunduk. Bizler, Vakıf çatısı altında Lazlar ve Gürcülerle de bir bağ kurduk. Sizler gibi Laz dostlarımızı ve Gürcü dostlarımızı “Onur Kurulu’na kattık. Bizim renkliliğimiz burada. Türkiye için, Artvin için bir güç olacağız. Birlik ve beraberliğimizi sürdüreceğiz. İsmet Acar ismini Hemşinliler Hizmet Vakfı Onur Kurulu’nda görmekten büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

İsmet Acar “Bu şeref bana ait, düşündüğünüz için Hemşinliler Vakfı’na teşekkür ederim. Bana ne görev düşerse hazırım. İçinizde olmaktan büyük mutluluk duyarım. Vakıfcılığı çok iyi biliyorum. Hemşin Toplumu için önemli bir yol almışsınız. Yolun başında olmanıza rağmen heyecanınızı görüyor, katılıyorum. Başarılar diliyorum” temennisinde bulundu.

Ziyaret çıkışı çok mutlu oldukları gözlenen Hemşinliler Hizmet Vakfı Heyeti ve Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, bir sonraki ziyaretin kiminle ve nerede olacağını kararlaştırdı.