AnasayfaArtvin'den HaberlerBORÇKA KAYMAKAMI ÖRNEK VE BELEDİYE BAŞKANI ATAN, KYK ÖĞRENCİLERİNİ ZİYARET ETTİ

BORÇKA KAYMAKAMI ÖRNEK VE BELEDİYE BAŞKANI ATAN, KYK ÖĞRENCİLERİNİ ZİYARET ETTİ

BORÇKA KAYMAKAMI ÖRNEK VE BELEDİYE BAŞKANI ATAN, KYK ÖĞRENCİLERİNİ ZİYARET ETTİ

Borçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek ve Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan ile birlikte Kredi Yurtlar Kurumundaki Kız Öğrencilerini ziyaret ettiler.

BORÇKA-Borçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek ve Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan ile birlikte Kredi Yurtlar Kurumundaki Kız Öğrencilerini ziyaret ettiler. Artvin Çoruh Üniversitesi Borçka Acarlar Meslek Yüksek Okulunda okuyan ve Hamdi Efendi Öğrenci Yurdunda kalan kız öğrencilere yönelik düzenlenen dayanışma ve moral gecesine Borçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek, Belediye Başkanı Aslan Atan, Belediye Meclis Üyesi Mehtap Şentürk, AK Parti İlçe Başkanı Şükrü Ertürk, AK Kadın Kolları İlçe Başkanı Elif Gül Paçacı, KYK Öğrenci Yurdu Müdürü Metin Ejderoğlu ile bürokrat eşleri katıldı.

 

Aile ortamında ve tatlı bir yemek sonrası toplantı salonunda tekrar bir araya gelen öğrenci bürokrat arası samimi bir ortam içerisinde geçen sohbet esnasında Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, “Sizler ne kadar iyi yetişirseniz memleketimizin geleceği o kadar güvende olur. Bizler Yüksek Okul olarak mazisi yeni olan bir ilçeyiz. Bende eğitim kökenli bir Belediye Başkanı olarak değişik illerde idarecilik yaptım, bizlerde öğrenci okutuyoruz. Kız öğrencilerin uzakta okumasının zorluklarını bilen biriyim. Sizlerin sağlıklı bir şekilde okumanız için elimizden gelen tüm imkânları sağlamaya hazırız. Biz ilçemizin çok hızlı gelişmesini istiyoruz. Okul olarak bölümleriniz çok güzel, size iş imkânı sunacak, istihdam sağlayacak, geleceğinize ışık tutacak güzel bölümler var, bunun kıymetinin bilinmesini isteriz. İş Güvenliği bölümlerin açılmasında bizimde katkımız var. Sizlerde geleceğe ışık tutan bireylere layık olursunuz bu vesile ile sizlerle bir arada olmaktan mutluyum” diye konuştu.

 

Borçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek ise; “Sizlerin sorunu bizlerin sorunudur. Bu sizlere devletin güzel bir imkânı. Bizler de bu imkânlardan faydalandık. Bu imkânlar sayesinde dışarıdan gelen öğrencilerimizi de misafir etmek konusunda imkânlara sahibiz. İnsanoğlu öyle bir varlıktır ki bulunduğu ortamı beğenmemektedir. Farklı istekleri olan bir toplumuz ama alıştığımızda gitmek istemeyen bir arzuya sahip oluyoruz. Ben Kaymakam arkadaşlarıma soruyorum okulların imkân olarak, ama bulunduğunuz okul olarak çok şanslısınız bunu bilmesini isterim, gelen ağlar giden ağlar misali” şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların ardından öğrencilerin sorunları dinlendi ve çözümü noktasında girişimlerde bulunuldu.

 

Öğrenciler ise Acarlar Meslek Yüksek Okulda okumak ve geleceği ışık tutan bir okul da okumanın ayrıcalıklarını ve görüşlerini aktardılar.

 

HAYATİ AKBAŞ