AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN İL SAĞLIK MÜDÜRÜNDEN SAĞLIK HAFTASI AÇIKLAMASI

ARTVİN İL SAĞLIK MÜDÜRÜNDEN SAĞLIK HAFTASI AÇIKLAMASI

ARTVİN İL SAĞLIK MÜDÜRÜNDEN SAĞLIK HAFTASI AÇIKLAMASI

 

İl Sağlık Müdürü Op. Dr. İrfan Akalın1 – 7 Aralık Sağlık Haftası nedeniyle açıklamada bulundu.

Hayati Akbaş

ARTVİN-İl Sağlık Müdürü Op. Dr. İrfan Akalın1 – 7 Aralık Sağlık Haftası nedeniyle açıklamada bulundu.

1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası nedeniyle bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Op. Dr. İrfan Akalın yaptığı açıklamada; “Ülkemizde hastane öncesi acil sağlık hizmetlerinin tanıtımı ve farkındalığı arttırabilmek amacıyla 1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası olarak kutlanmaktadır.

Toplumdaki birey ya da bireylerin, bedenen veya ruhen, kazaya uğraması veya hastalanması halinde, hasta, yaralı ya da kazazedenin sağlık merkezlerine ulaştırılmasını sağlayan Acil Sağlık Hizmetleri mesleği, sabır, özveri gerektiren en önemli mesleklerden biridir.  Bu mesleği icra eden tüm Acil Sağlık Hizmetleri personelinin bu özel haftalarını kutluyorum.” dedi.

Ayrıca 1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası etkinlikleri kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri ve Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Op. Dr. İbrahim Duzcan İl Ambulans Servisi Başhekimliğine bağlı Artvin Merkez 112 İstasyonunda görev yapan sağlık ekiplerini ziyaret ederek hem günlerini kutladı hem de çalışmalarında başarı dileklerinde bulundu.