AnasayfaArtvin'den HaberlerAÇÜ’DE 10. YIL ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA KAR ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

AÇÜ’DE 10. YIL ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA KAR ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

AÇÜ’DE 10. YIL ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA KAR ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

 

Artvin Çoruh Üniversitesi 10.yıl kutlamaları kapsamında öğrencilere yönelik düzenlediği etkinlikler den biri olan ‘Kar Şenliği’ Mersivan Atabarı Kayak Merkezinde gerçekleştirdi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Çoruh Üniversitesi 10.yıl kutlamaları kapsamında öğrencilere yönelik düzenlediği etkinlikler den biri olan ‘Kar Şenliği’ Mersivan Atabarı Kayak Merkezinde gerçekleştirdi.

2 Bin 200 rakımlı yeşil, mavi ve beyazın birleştiği Atabarı Kayak Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte öğrenciler sınav öncesi doyasıya eğlenerek stres attı. Kardan Heykel yarışmasında birbirinden ilginç eserleri ortaya koyan öğrenciler birinci olabilmek için kıyasıya yarıştılar.

Etkinliğe katılan Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki,  yapılan Kar’dan Heykelleri gezdi.

Artvin Çoruh Üniversitesi olarak öğrencilerin sadece nitelikli eğitim almalarını değil aynı zamanda sosyal kültürler faaliyetlerde desteklediklerini belirten Rektör Prof. Dr. Fahrettin Tilki, bugün 4’üncüsünü düzenledikleri ‘Kar Şenliği’ etkinliğinin bunlardan biri olduğunu söyledi.

Tilki;” Sosyal kültürel faaliyetler kapsamında bugün düzenlediğimiz Kar Şenliği güzel bir etkinlik oldu. Emeği geçen görevli personelimize ve öğrenci arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bununla sınır kalmayıp daha güzel etkinlikler yapacağız. Artvin bu konuda çok güzel imkânlar sunuyor öğrencilerimiz çok şanslı. Kayak bunun haricin de su sporları, yüzme, kano, doğa sporları için bir cennet olduğundan öğrenci kardeşlerimizle bu imkânları değerlendirmek, onların hizmetine sunmak istiyoruz.

Bu güzel kayak merkezimizi ilimize kazandıra başta Artvin Valiliğine, Belediye Başkanlığına, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne çok teşekkür ediyoruz” dedi.

  1. yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinliklere desteklerinden dolayı Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki ve yetkililere teşekkür eden Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Kaya Erdem, “ Biz Artvin Çoruh Üniversitesi olarak her zaman sosyal ve kültürel faaliyetlerle de öğrenci arkadaşlarımızla birlikte oluyoruz. Bugünde burada doğayla iç içe ve güzel bir kayak merkezinde öğrenci arkadaşlarımız doyasıya eğleniyor. Streslerini atıyorlar. Temiz havanın, karın tadını çıkarıyorlar” dedi.
  2. Yıl etkinlikleri kapsamında düzenledikleri Kar Şenliği Etkinliğinde görev alan Artvin Çoruh Üniversitesi Doğa Sporları Topluluğu Başkanı Esma Doğan, topluluk olarak 300 kişilik bir organizasyon gerçekleştirdiklerini söyledi. Doğan;” Doğa sporları ekibi olarak etkinlik kapsamında çeşitli programlar düzenledik. Kartopu, şamprelle kayma, kardan heykel yarışması ve yemek organizasyonu yaptık. Bugün güzel bir program oldu bu grubun içerisinde olmaktan çok mutluyum. Her şey çok güzel oldu biz çok eğlendik. Artvin adına çok güzel bir etkinlik olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Etkinlik kapsamında öğrenciler kızakla, Şam yelle kayak yaparken bir taraftan da müzikler eşliğinde doyasıya eğlendiler. Daha sonra teleferikle Kayak merkezinin zirvesine çıkarak manzaranın tadını çıkardılar.